Rozmowy w Lesznie na temat Polskiego Ładu

W Lesznie wojewoda wielkopolski Michał Zieliński spotkał się z samorządowcami. Głównym tematem spotkania były korzyści wynikające z Polskiego Ładu w kontekście uruchomionego naboru przez Bank Gospodarstwa Krajowego wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W spotkaniu udział brał przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego oraz poseł Tomasz Ławniczak.

Od 2 lipca samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie lokalnych inwestycji. Wsparcie finansowe dla samorządów może wynieść nawet aż 95 proc. kosztów ogólnych inwestycji.

-  Zachęcam wielkopolskich samorządowców do wzięcia udziału w pierwszym pilotażowym naborze. To szansa na rozwój naszych lokalnych Ojczyzn oraz realna możliwość poprawy jakości życia Polaków. Odbudujmy naszą gospodarkę po pandemii koronawirusa. Wykorzystajmy tę szansę w Wielkopolsce najlepiej, jak to jest tylko możliwe - zaapelował podczas spotkania w Lesznie wojewoda.

Fundusz jest nową formą wsparcia finansowego zadań realizowanych przez samorządy.  Jego podstawowym zadaniem jest pobudzenie nowych inwestycji w różnych regionach kraju. Pula środków przewidziana w pierwszym naborze wynosi 20 miliardów złotych.  W trwającym naborze każda jednostka samorządowa może złożyć 3 wnioski o dofinansowanie, które należy składać w specjalnie przygotowanej Aplikacji Polski Ład. Wcześniej za pośrednictwem platformy e-PUAP należy złożyć wniosek o nadanie dostępu do tej aplikacji. W przyszłości planowane są kolejne nabory, które zostaną sfinansowane ze środków Polskiego Ładu.

To to jedno z kilku zaplanowanych spotkań z samorządowcami w ramach rozmów o programie Polski Ład. W następnych tygodniach odbędą się następne rozmowy w tym zakresie z wielkopolskimi samorządowcami.

Więcej informacji można uzyskać tutaj: www.bgk.pl/polski-lad/

Samorządowcy na spotkaniu ws. Polskiego ŁaduGoście przy stole prezydialnymPrzedstawicel BGK prezentuje slajdUczestnicy konferencji zadaja pytania

Autor: Hubert Matuszak
Data utworzenia: 15.07.2021
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 16.07.2021 - 07:35