Rządowe środki na rozwój wielkopolskiej infrastruktury drogowej

Kolejne drogi w województwie wielkopolskim zostaną wyremontowane dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dziś w Starostwie Powiatowym w Złotowie wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał umowy z  ośmioma samorządami z północno-zachodniej Wielkopolski, które otrzymały dofinansowanie na realizację zadań drogowych.

– Modernizacja i rozwój wielkopolskiej infrastruktury to nie tylko zwiększenie szans na postęp dla całego regionu, ale przede wszystkim poprawa komfortu życia i bezpieczeństwa mieszkańców – mówił wojewoda Michał Zieliński. – Przy każdej okazji, takiej jak ta dzisiejsza, podkreślam znaczenie mojej współpracy, jako przedstawiciela administracji rządowej w terenie, z samorządami. Dzięki naszym wspólnym działaniom udaje nam się realnie wpływać na to, jak wygląda codzienność mieszkańców Wielkopolski i razem nieustannie ją ulepszamy – dodał.

Powiat złotowski otrzymał dwie dotacje na łączną kwotę 325 tys. zł. Dzięki pozyskanym środkom samorząd będzie mógł dokonać remontu drogi powiatowej 1037P Lipka - Mały Buczek oraz drogi powiatowej 1032P Zakrzewo - Prochy. Najwyższe dofinansowanie otrzymał powiat czarnkowsko-trzcianecki. Dofinansowanie w wysokości ponad 1,5 mln zł samorząd planuje przeznaczyć na remont drogi powiatowej nr 1350P na odcinku Prusinowo - Jędrzejewo. Gmina Okonek dzięki rządowemu wsparciu w kwocie ponad 91 tys. zł będzie mogła wyremontować ulicę Stawową w Okonku. Z kolei gmina Zakrzewo dofinansowanie w wysokości ponad 121 tys. przeznaczy na remont drogi gminnej nr 10407P - ul. Sikorskiego w Zakrzewie. Gmina Czarnków dzięki otrzymanym środkom w wysokości ponad 110 tys. zł będzie mogła wyremontować  drogę gminną nr 180361P w miejscowości Sarbia. Blisko 235 tys. zł pozyskane przez gminę Ryczywół zostanie przeznaczonych na remont odcinka drogi nr 273521P Wiardunki-RSP dr. Powiatowa. Natomiast gmina Drawsko dzięki dotacji w wysokości ponad 202 tys. zł wyremontuje drogę gminną w miejscowości Piłka. Gmina Tarnówka otrzymała również dofinansowanie w kwocie ponad 150 tys. zł, co pozwoli na remont nawierzchni drogi publicznej w Tarnówce przy ul. Pocztowej.

Podczas wizyty wojewoda wielkopolski Michał Zieliński zapoznał się również z już zakończonymi inwestycjami drogowymi zrealizowanymi przez powiat złotowski. Wojewoda wizytował przebudowaną drogę powiatową nr 1032P na odcinku Zakrzewo-Wersk, drogę powiatową nr 1004P na odcinku Lotyń – Lubnica oraz drogę powiatową nr 1050P Skic do skrzyżowania z Górką Klasztorną.

wspólne pamiątkowe zdjęcieWojewoda z samorządowcamiPrzemowa wojewody podczas spotkania

Autor: Nina Swarcewicz
Data utworzenia: 15.09.2023
Ostatnia aktualizacja: Karina Antczak
Data aktualizacji: 15.09.2023 - 07:52