Spotkanie z ministrem Ryszardem Bartosikiem

O bieżącej sytuacji branży rolniczej w Wielkopolsce rozmawiał dziś wojewoda wielkopolski Michał Zieliński z Ryszardem Bartosikiem - sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- Jako wojewoda wielkopolski przykładam wielką wagę do wsparcia rolnictwa i wielkopolskich rolników, tym bardziej cieszę się, że nasze województwo ma w ministerstwie tak zacnego ambasadora. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie układać się pomyślnie, a spotkania takie jak dziś będą ważną częścią aktywności wojewody - powiedział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele najważniejszych organizacji rolniczych w naszym województwie: dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Regionalnej ARIMR Mateusz Bukowski, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Oddział Terenowy w Poznaniu Bogdan Fleming, dyrektor Oddziału Regionalnego w Poznaniu Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Łukasz Grabowski oraz Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii Andrzej Żarnecki.

W trakcie spotkania rozmawiano między innymi na temat aktualnej sytuacji epizootycznej województwa. Omówiono działania służb związane z wykryciem ostatnich przypadków ptasiej grypy w Wielkopolsce oraz dotychczasowe działania dotyczące zwalczania ASF, pomocy dla rolników - ich wsparcia przez ARiMR oraz KOWR.

Minister Ryszard Bartosik z wojewodąPrzy stole siedzi wojewoda z gośćmi spotkaniaWojewoda podczas spotkania z gośćmiWspólne zdjęcie uczestników spotkania z ministrem

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 18.02.2021
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 22.02.2021 - 11:11