W ministerstwie rozwoju o wielkopolskich sprawach

O ułatwieniach w zatrudnianiu obcokrajowców, lokowaniu inwestycji zagranicznych w Wielkopolsce i rozbudowie Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu wicewojewoda Maciej Bieniek rozmawiał podczas dzisiejszych spotkań w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Wsparcie ośrodków onkologicznych to jedno z ważnych działań rządu Zjednoczonej Prawicy. MRPiT także pozostaje aktywne w tym obszarze. Wiceministrowie Anna Kornecka i Grzegorz Piechowiak oraz wicewojewoda Maciej Bieniek wzięli udział w rozmowach z profesorem Julianem Malickim, dyrektorem Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, które zamierza w najbliższych latach wybudować w stolicy Wielkopolski nowe obiekty służące leczeniu pacjentów z nowotworami.

Spotkanie wicewojewody Macieja Bieńka w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i TechnologiiSpotkanie w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii

Ułatwienia dla przedsiębiorców w zatrudnianiu obcokrajowców były natomiast tematem spotkania wicewojewody z wicepremierem i szefem MRPiT Jarosławem Gowinem. Udział pracowników z zagranicy w wielu branżach polskiej gospodarki jest kluczowy dla ich funkcjonowania. Wicewojewoda przekazał w tym obszarze doświadczenia z podległego mu Wydziału Spraw Cudzoziemców.

Spotkanie wicewojewody z wicepremierem i szefem MRPiT Jarosławem Gowinem

Z wiceministrem rozwoju Grzegorzem Piechowiakiem, pełnomocnikiem rządu do spraw inwestycji zagranicznych, wicewojewoda Maciej Bieniek rozmawiał o możliwościach inwestycyjnych w Wielkopolsce. By polska gospodarka w trudnym czasie pandemii powróciła na ścieżkę dynamicznego rozwoju, inwestycje zagraniczne będą ważnym środkiem do osiągnięcia tego celu. - Wielkopolska jest dobrze oceniana przez firmy z zagranicznym kapitałem, a ich opinia to zachęta dla inwestorów z innych krajów - podkreśla wicewojewoda Bieniek.

Spotkanie wicewojewody z wiceministrem rozwoju Grzegorzem Piechowiakiem

Autor: Jakub Monterial
Data utworzenia: 17.02.2021
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 22.02.2021 - 13:45