Wicewojewoda podpisała umowy drogowe dla południowej Wielkopolski

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaliszu, wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała dziś wspólnie z samorządowcami Kalisza, Mikstatu, Liskowa, Kraszewic, Koźminka, Opatówka, Baranowa, Chocza, Jaraczewa oraz starostami powiatów: kaliskiego, ostrowskiego, jarocińskiego i krotoszyńskiego, umowy o dofinansowanie inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

- Ogólna wartość dofinansowania podpisywanych umów wyniosła blisko 33 mln zł. W całym województwie, łącznie z rządowego programu samorządy otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 288 032 438 zł. To największe wsparcie rozbudowy infrastruktury lokalnej po 1989 roku - mówiła wicewojewoda.

Na zakończenie uroczystości w kaliskim Ratuszu, prezes PFRON Marlena Maląg przekazała okolicznościowe czeki na dofinansowanie zakupu pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych. Wsparcie finansowe otrzymała Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych "Miłosierdzie".

Również w Lesznie, wicewojewoda Aneta Niestrawska podpisała umowy dofinansowania budowy dróg z samorządowcami z powiatów leszczyńskiego, rawickiego i gostyńskiego. Wartość podpisywanych umów to ponad 12 mln zł.

W ramach listy rekomendowanej przez wojewodę wielkopolskiego w całym województwie zostanie zrealizowanych 56 zadań powiatowych oraz 131 zadań gminnych na łączną kwotę dofinansowania 288 032 438 zł. Pierwotna kwota dofinansowania została zwiększona przez premiera Mateusza Morawieckiego o 16 mln zł podkreślając znaczenie strategiczne dla wyznaczonych inwestycji.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 07.10.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 08.10.2019 - 17:25