Wideokonferencja w sprawie sytuacji w powiecie kępińskim

O sytuacji na terenie powiatu kępińskiego, gdzie odnotowano zwiększoną liczbę osób zakażonych koronawirusem, rozmawiał dziś wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podczas specjalnej wideokonferencji ze służbami sanitarnymi, władzami samorządowymi miasta i powiatu kępińskiego oraz dyrekcją SP ZOZ.

Zgodnie z raportem Państwowej Inspekcji Sanitarnej w powiecie kępińskim od momentu wybuchu pandemii odnotowano 168 przypadków zakażeń, 10 ozdrowieńców i 1 zgon mieszańca powiatu. Aktualnie 78 osób - mieszkańców powiatu -  jest zakażonych i poddanych leczeniu w warunkach izolacji domowej. Zdecydowana większość chorych przechodzi chorobę bezobjawowo bądź z łagodnymi objawami.

- Sytuacja, choć trudna, wydaje się być opanowana. Podejmujemy działania, aby była najmniej dotkliwa - mówił wojewoda Łukasz Mikołajczyk. Z tej racji już w najbliższą sobotę w Kępnie powstanie centrum pobrań prób COVID-19 test and go. Kępińskie drive-thru ma działać przez najbliższy weekend (23-24 maja) przed ośrodkiem sportu i rekreacji przy ul. Sportowej.

Zapisy już dziś przyjmuje od osób z objawami lub podejrzeniem COVID-19 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu pod numerem telefonu: 61 65 68 075.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 21.05.2020
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 21.05.2020 - 18:43