Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Drożkach

Z okazji stulecia powrotu Ziemi Rychtalskiej do Macierzy, prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami powiatu kępińskiego. W prezydenckiej wizycie uczestniczył wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

W swoim przemówieniu do mieszkańców regionu, prezydent przypomniał działaczy społecznych walczących o przyłączenie Ziemi Rychtalskiej do Polski. - Niech postać Seweryna Szulca i tych, którzy wtedy z nim współdziałali, będzie takim symbolem wielu Polaków, którzy wtedy o Polskę się starali. Nie zawsze im się to udało, ale byli wśród nich tacy, którzy bez broni w ręku zwyciężyli - tak, jak zwyciężyli mieszkańcy Drożek, tak jak zwyciężyli mieszkańcy Rychtala - mówił prezydent. I dodał, że dzięki temu ta ziemia stała się częścią Rzeczypospolitej.

Podczas wizyty prezydent podpisał "Przesłanie do przyszłych pokoleń". Jeden z egzemplarzy wraz z pamiątkowym medalem oraz zdjęciem z wizyty prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Drożkach trafił do kapsuły czasu, która została umieszczona przed kościołem pw. św. Jana Nepomucena.

fot. Jakub Szymczuk/KPRP, WUW

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 13.01.2020
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 14.01.2020 - 09:43