Wizyta wojewody w Słupcy

Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann dokonał uroczystego otwarcia Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego na terenie Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy w SP w Słupcy.

- Jest to nie zwykle ważne wydarzenie gdyż dotyczy zdrowia publicznego. Bardzo cenię tego typu przedsięwzięcia. Niebawem wejdzie także w życie program modernizacji szpitali powiatowych – w całej Polsce, ale nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, żeby szpital słupecki – i tutaj mogę to publicznie zadeklarować – nie otrzyma odpowiedniego wsparcia, w ramach tego programu – powiedział wojewoda wielkopolski.

Następnie wojewoda w towarzystwie starosty powiatu słupeckiego Jacka Bartkowiaka oraz burmistrza Słupcy Michała Perzyka udali się na modernizowaną ulicę gen. Władysława Sikorskiego. Realizacja projektu była możliwa dzięki dotacji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 2 miliony 436 tysięcy złotych.

Wojewoda wizytował również budowę krytej pływalni w Słupcy, współfinansowanej w ramach dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Autor: Sebastian Antczak
Data utworzenia: 11.09.2019
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 12.09.2019 - 07:13