Wojewoda omówił sytuację w powiecie gostyńskim

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk omówił dziś sytuację epidemiczną na terenie powiatu gostyńskiego podczas wideokonferencji z udziałem starosty gostyńskiego, burmistrza Gostynia, przedstawicieli inspekcji sanitarnej, dyrekcji domów pomocy społecznej oraz służb.

Z danych przedstawionych przez wojewódzkiego inspektora sanitarnego Jadwigę Kuczmę-Napierałę wynika, że na terenie powiatu gostyńskiego odnotowano 137 aktywnych przypadków zakażeń koronawirusem. Dotyczą one w głównej mierze dwóch domów pomocy społecznej: w Rogowie i Chumiętkach. Obecnie w placówkach przebywa w sumie 30 mieszkańców chorych na Covid-19. Na wniosek wojewody wielkopolskiego od jutra żołnierze 12. WBOT przetransportują chore osoby do szpitala przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu.

Dziś w Krobi zorganizowane zostały testy w kierunku koronawirusa typu test and go. Tego typu badania przesiewowe wykonają 17 września w Gostyniu żołnierze z 12. WBOT wspólnie z pracownikami inspekcji sanitarnej. 

Wojewoda wielkopolski zaprosił na przyszły wtorek wszystkich starostów oraz dyrektorów domów pomocy społecznej do udziału w wideokonferencji poświęconej profilaktyce i przygotowaniom placówek do zwiększonej liczby zachorowań w związku z nadchodzącym sezonem grypowym.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 16.09.2020
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 16.09.2020 - 17:05