Wręczenie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wręczyła nadane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości. - To wyróżnienia o wielkiej wartości. To dowód na to, że wasze życiowe doświadczenia i zaangażowanie w pracę, która tak naprawdę jest misją, zasługują na podkreślenie i uhonorowanie - mówiła do odznaczonych dziś osób wicewojewoda.

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości jest nagrodą przyznawaną na pamiątkę stulecia odrodzenia Państwa Polskiego obywatelom polskim, którzy od czasu odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie w 1918 roku przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości oraz do odzyskania lub umacniania Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas uroczystości uhonorowani zostali działacze na rzecz Poznańskiego Czerwca 1956 roku, uczestnicy działań na rzecz niepodległości Polski, działacze NSZZ "Solidarność", Wielkopolskiego Stowarzyszenia Aktywnych Rezerwistów, opozycji antykomunistycznej oraz propagatorzy historii Polski, a także pracownicy Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.

Wicewojewoda wręcza odznaczenie państwoweWicewojewoda wręcza odznaczenie państwoweWicewojewoda wręcza odznaczenie państwoweWicewojewoda wręcza odznaczenie państwoweWicewojewoda wręcza odznaczenie państwoweWicewojewoda wręcza odznaczenie państwowe

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 29.07.2021
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 30.07.2021 - 07:58