„Z rodziną najlepiej”

W wielkopolskim urzędzie wojewódzkim w Poznaniu nagrody oraz wyróżnienia dla autorów najlepszych prac w Konkursie Plastycznym 2021 roku pt. „Z rodziną najlepiej” wręczyła wicewojewoda Aneta Niestrawska. Inicjatorem wydarzenia byli wojewoda wielkopolski Michał Zieliński i rada rodziny przy wojewodzie wielkopolskim we współpracy z wielkopolskim kuratorem oświaty.

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z wielkopolskich szkół podstawowych. Należało samodzielnie wykonać i dostarczyć pracę plastyczną w dowolnej technice. Podczas tegorocznej edycji, na specjalnie w tym celu utworzony adres e-mail przesłanych zostało blisko 2000 prac.

–  Spotkaliśmy się, aby docenić, uhonorować oraz nagrodzić dzieci, które wykonały prace plastyczne. Jako przewodnicząca rady rodziny przy wojewodzie wielkopolskim bardzo cieszę się, że ten konkurs zyskał taką popularność i już w drugiej edycji ocenialiśmy tak dużą ilość prac. Spośród wszystkich pięknych prac niełatwo było wybrać te najpiękniejsze, tym bardziej dziękuję wszystkim za zaangażowanie oraz gratuluję zdobytych nagród, oraz wyróżnień – mówiła wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów z klas 1-3 i uczniów z klas 4-8. Konkurs miał na celu rozwijanie umiejętności plastycznych, rozwijanie wyobraźni u dzieci i młodzieży, kształcenie poczucia estetyki, umożliwienie wyrażenia ekspresji i emocji oraz kreatywności i pomysłowości uczniów z wielkopolskich szkół.

Więzi rodzinne, zadowolenie i zdrowie bliskich dają nam siłę i są źródłem codziennego szczęścia. Konkurs „Z rodziną najlepiej” skłaniał do refleksji nad rolą współczesnej rodziny oraz także pozwolił rodzicom i dzieciom wspólnie spędzić czas. ­

– Ważne jest to, w jaki sposób my rodzice zachęcamy dzieci do poszukiwania i odnalezienia swoich talentów. Z rodziną lepiej, to wspólne spędzanie czasu i odkrywanie świata razem – mówił pełnomocnik wojewody ds. rodziny Jacek Sommerfeld.

Dla uczestników gali konkursowej przygotowana została niespodzianka artystyczna. Współczesne utwory muzyczne wykonały utalentowane wokalnie cztery siostry Sobczak pochodzące z Czerwonaka.

wyróżnione w konkursie dziecko chłopiec nagrodzony w konkursie z wojewodą chłopiec nagrodzony w konkursie z wojewodą zespół muzyczny podczas występu

Autor: Dawid Pius
Data utworzenia: 17.09.2021
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 24.09.2021 - 07:56