Odznaczenia państwowe dla zasłużonych Wielkopolan

Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę wręczyła dziś 21. wyróżnionym mieszkańcom województwa wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. - Dzisiejsze odznaczenia państwowe są wyrazem najwyższego uznania Państwa zasług. To dla mnie prawdziwy honor wręczyć je i podziękować w imieniu Prezydenta za wielką ofiarność, za idee, które wcieliliście Państwo w życie - powiedziała wicewojewoda.

Złoty Krzyż Zasługi za działalność na rzecz społeczności lokalnej otrzymał Andrzej Łozowski. To wieloletni wójt gminy Łubowo, doskonały gospodarz, inicjator działań na rzecz wykorzystania funduszy unijnych w lokalnej infrastrukturze gminy. Aktywnie wspiera inicjatywy gospodarcze, udziela się społecznie na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej i Lokalnej Grupy Działania „Trakt Piastów”.      

Podczas uroczystości odznaczeni zostali między innymi działacze na rzecz rozwoju samorządu lokalnego w gminie Łubowo i w powiecie obornickim, działacze Polskiego Związku Działkowców w Środzie Wielkopolskiej oraz Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Pile i w Koninie.

Wśród odznaczonych znalazły się również osoby zasłużone na rzecz propagowania idei honorowego krwiodawstwa w Zbąszyniu i w Wągrowcu, członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg w Poznaniu, Stowarzyszenia „Zacharzew 2000” w Ostrowie Wlkp., działacze na rzecz ochrony przeciwpożarowej w powiecie ostrzeszowskim. Odznaczeni zostali także pracownicy: Urzędu Miejskiego w Trzciance oraz Starostwa Powiatowego w Słupcy.  

Wicewojewoda wita zaproszonych gości uroczystości. Zdjęcie 2 Wicewojewoda wręcza odznaczenie państwowe.Zdjęcie 3 Wicewojewoda wręcza odznaczenie państwowe.Zdjęcie 4 Wicewojewoda wręcza odznaczenie państwowe.Zdjęcie 5 Wicewojewoda wręcza odznaczenie państwowe.Zdjęcie 6 Wicewojewoda wręcza odznaczenie państwowe.Wspólne zdjęcie wicewojewody z odznaczonymi dziś osobami.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 04.04.2016
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 17.05.2016 - 12:52