I edycja Nagrody dla archiwistów 2018

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim zostały po raz pierwszy wręczone Nagrody im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego. - Jestem przekonany, że wyróżnienie to na stałe zakorzeni się w świadomości środowiska naukowego i przybliży wszystkim ważną pracę archiwistów - mówił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Nagrody zostały ustanowione 6 listopada 2017 roku. Ich twórcą jest wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Archiwum Państwowym w Poznaniu i Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu. Wyróżnienie przyznawane jest w trzech kategoriach: nagroda główna, nagroda dla młodych archiwistów oraz nagroda za całokształt dorobku archiwalnego. - Wierzę, że wyróżnienie będzie miało charakter popularyzatorski - mówił wojewoda, który zwrócił też uwagę na postać patrona konkursu - profesora Stanisława Nawrockiego, związanego z Poznaniem wybitnego historyka i archiwistę.

W pierwszej edycji konkursu, na wniosek kapituły, nagrodzeni zostali: Piotr Rybczyński (nagroda główna) i dr Józef Malinowski (nagroda główna), a także Anna Domalanus (nagroda za całokształt dorobku archiwalnego). Archiwiści wyróżnieni zostali za wybitne osiągnięcia, całokształt pracy, dorobek naukowy i rozwijanie archiwów.  

Wręczenie nagród zakończył występ zespołu Musica Maxima.

Wojewoda Zbigniew Hoffmann zasiada na widowniWojewoda Zbigniew Hoffmann przemawiaDyrektor Henryk Krystek przemawiaWojewoda Zbigniew Hoffmann z laureatami konkursuWojewoda Zbigniew Hoffmann z osobami, które otrzymały wyróżnieniaPrzemówienie laureata konkursuWystęp zespołu Musica Maxima

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 08.06.2018
Osoba publikująca: Barbara Pietrzyk
Data publikacji: 08.06.2018 - 11:24
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 18.11.2021 - 09:16