Informacje prasowe

Remonty elewacji, prace restauratorskie ołtarza, ratunkowa konserwacja sarkofagu, renowacje instrumentu organowego i dzwonnicy - między innymi na te zadania przeznaczone zostaną fundusze z rozstrzygniętego przez resort kultury programu „Ochrona zabytków”. Na prace przy obiektach historycznych w Wielkopolsce zarezerwowano w sumie 27 dotacji.

Wojewoda wielkopolski ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań powiatowych i gminnych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ramach konkursu mogą być dofinansowane zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych.

Ruszyła ankieta dla osób zainteresowanych inwestycją powstającą w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Na pytania w niej zawarte można odpowiedzieć za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej www.wrzesnia.mdr.pl. We Wrześni przy ul. Bronisławy Śmidowicz trwa budowa 100 mieszkań. Planowanym terminem przekazania lokali do najmu jest pierwszy kwartał 2022 roku.

Rusza kolejna edycja Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - „Sportowa Polska”, na którego realizację w 2021 roku Ministerstwo Sportu zarezerwowało ćwierć miliarda złotych! Nabór wniosków rozpocznie się 1 marca i potrwa do 31 marca.

Tworzenie przestrzeni przyjaznej seniorom, sprzyjającej aktywności i nawiązywaniu relacji - to ważna rola domów i klubów powstających dzięki programowi „Senior+”. - Mam wielką przyjemność ogłosić start konkursu ofert do programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025 edycja 2021. To dofinansowanie do tworzenia nowych oraz prowadzenia już istniejących placówek. Do wzięcia jest 60 mln zł - podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Oferty można składać do 24 marca br.

Strony