Sprostowania i odpowiedzi

Szanowny Pan
Jarosław Kosiucki
Redaktor Naczelny

KURIERA ŚREMSKIEGO

W nawiązaniu do artykułu „TVP w Pyszącej. Chodzi o prawie 200 mln zł”, który ukazał się w Kurierze Śremskim w nr 06/07.02.2019 na str. 5, pragnę sprostować nieprawdziwe informacje.

Autor artykułu, odnosząc się do problemu zalegających odpadów w Pyszącej poinformował, że „wszelkie decyzje odnośnie ochrony środowiska w województwie obecnie są w gestii wojewody”.

Pan Adam Michnik
Redaktor Naczelny
Gazety Wyborczej

Szanowny Panie Redaktorze,

W dniu 8 lutego 2019 roku w Gazecie Wyborczej – wiadomości z Poznania, w artykule redaktora Tomasza Cylki, ukazała się całkowicie nieprawdziwa informacja o mojej rzekomej wypowiedzi, użytej na spotkaniu z kierownictwem Parowozowni Wolsztyn w dniu 5 lutego 2019 r., a dotyczącej rzekomego warunku wsparcia dla znalezienia funduszy unijnych lub budżetowych na modernizację zabytkowej Parowozowni Wolsztyn, jakim miało być zaproszenie na tegoroczną Paradę Parowozów w Wolsztynie (4 maja 2019 r.) przedstawicieli władzy centralnej, w tym również Pana Prezydenta i Pana Premiera RP.

Szanowna Pani
Monika Kamińska
Szef Redakcji RMF24       

W dniu 31 stycznia 2019 roku na portalu RMF24, w artykule redaktora Mateusza Chłystuna pt. „Poznań: Przymusowa przeprowadzka dyspozytorni pogotowia?” ukazały się nieprawdziwe informacje dotyczące przyczyn zmiany wypowiedzenia porozumienia dot. funkcjonowania dyspozytorni medycznej w Poznaniu oraz zasad działania Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu.