Dzień Dziecka w powiecie obornickim

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Chrustowie oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie świętował Dzień Dziecka. Placówki szkolne zorganizowały szereg aktywności i zmagań sportowych.

Dla uczniów szkoły w Chrustowie był to szczególny Dzień Dziecka. Rok temu, podczas wizyty wojewody dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie poprosili o wsparcie w budowie wyczekiwanej od dziesięcioleci sali gimnastycznej. Dziś wojewoda wielkopolski Michał Zieliński przekazał im symboliczny czek na budowę przyszkolnej hali sportowej.  Dzięki dofinansowaniu programu Olimpia społeczność Chrustowa, Sycyna, Sławienka, Popówka, Uścikowa i wielu pobliskich miejscowości będą mogli cieszyć się nowoczesną salą gimnastyczną. Program Olimpia jest programem wieloletnim, został utworzony na wskutek społecznego zapotrzebowania. Jego celem jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej.

- Z okazji Dnia Dziecka życzę Wam radości, uśmiechu i możliwości poznawania świata przez zabawę. Niech każdy dzień będzie dla Was pełen fascynujących przygód i niezapomnianych chwil. Zawsze miejcie otwarte serca i głowę pełną marzeń. Dzieciństwo to wspaniały czas – pełen odkryć i poznawania świata. Bądźcie ciekawi, zadawajcie wiele pytań, bo każdy dzień to nowa szansa na wyjątkowe przygody – mówił wojewoda Zieliński.

Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego słynie z sportowych sukcesów oraz inicjatyw (Sztafetowy Przełajowy Memoriał Bronisława Malinowskiego czy Chrustowski Bieg Zimowy). Podczas wizyty wojewoda wielkopolski miał okazję zapoznać się z planami przyszłej budowy i wizualizacją inwestycji oraz przyjrzeć się zmaganiom sportowym uczniów Szkoły Podstawowej w Chrustowie.

Następnie Michał Zieliński odwiedził uczniów w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie. Placówka słynie z sukcesów sportowych – jej wychowankowie zdobywają medale w gminnych, powiatowych i wojewódzkich turniejach sportowych. W latach 2021 i 2022 szkoła realizowała program Ministerstwa Edukacji i Nauki „WF z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”. Placówka może poszczycić się absolwentami, którzy osiągają sukcesy w sporcie, m.in. Aleksandrą Betką i Konstancją Ostrowską - piłkarkami KKS LECHA POZNAŃ, Natalią Pawlak – piłkarką WARTY POZNAŃ czy Jakubem Złochem, obecnie zawodnikiem Wisły Kraków i reprezentantem Polski U15.

Podczas wizyty wojewoda miał okazję porozmawiać z młodymi sportowcami, nauczycielami i władzami miasta. Oprócz zawodów na dzieci czekało szereg gier i zabaw, malowanie twarzy czy pokazy strażackie i policyjne.

Dzień Dziecka w powiecie obornickimDzień Dziecka w powiecie obornickimDzień Dziecka w powiecie obornickimDzień Dziecka w powiecie obornickimDzień Dziecka w powiecie obornickimDzień Dziecka w powiecie obornickimDzień Dziecka w powiecie obornickimDzień Dziecka w powiecie obornickimDzień Dziecka w powiecie obornickimDzień Dziecka w powiecie obornickimDzień Dziecka w powiecie obornickimDzień Dziecka w powiecie obornickimDzień Dziecka w powiecie obornickimDzień Dziecka w powiecie obornickim

Autor: Karina Antczak
Data utworzenia: 01.06.2023
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 13.11.2023 - 07:25