Informacje prasowe

Dziś wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann przewodniczył posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych. Podczas spotkania w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim omawiano stan zabezpieczenia meczu piłkarskiego KKS Lech Poznań – Legia Warszawa, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zwraca się do samorządów, by zintensyfikowały prace nad procesem rozpatrywania wniosków i wydawania decyzji w ramach programu „Rodzina 500 plus”. W Wielkopolsce na nowy okres świadczeniowy przyjmowanie wniosków rozpoczęło się 1 sierpnia br. Złożono już ponad 230 tys. wniosków.

W ramach rządowego programu „Aktywna tablica” wojewoda Zbigniew Hoffmann w październiku br. przekaże wielkopolskim szkołom 8,3 mln zł. Środki trafią aż do 602 placówek na terenie całego województwa. Celem rządowego programu jest poprawa infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli.

Powołane przez wojewodę wielkopolskiego jury konkursu dziennikarskiego pt. "Dziedzictwo Wielkopolski" wyłoniło najlepsze prace.

Z inicjatywy wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna kilkuosobowe zespoły pracowników Wydziału Polityki Społecznej wzmocnią prace ośrodków pomocy społecznej, zajmujących się likwidacją skutków nawałnicy. Od jutra (19 września) specjaliści z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odwiedzą najbardziej obciążone pracą OPS, aby na miejscu służyć radą obywatelom i urzędnikom.

Strony

Subskrybuj Informacje prasowe