Informacje prasowe

Ministerstwo Sportu i Turystyki rozstrzygnęło Program Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej. Na liście dofinansowanych projektów znalazło się 15 inwestycji z Wielkopolski. Za łączną kwotę 24,5 mln złotych powstaną sale sportowe, boiska i bieżnie. W całym kraju z programu skorzysta  blisko 300 szkół.

Na dwa poznańskie projekty Ministerstwo Rozwoju przeznaczy unijne dofinansowanie o łącznej wartości 107 mln zł. Dziś odbyło się oficjalne podpisanie umów, w ramach których MPK Poznań zakupi 60 nowoczesnych tramwajów niskopodłogowych, a poznański samorząd przebuduje trasę tramwajową od przystanku Kórnicka do Ronda Żegrze. Powstanie również odcinek do ul. Unii Lubelskiej i pętla tramwajowo-autobusowa. 

Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey -  dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna wybrała 12 zwycięskich prac w konkursie plastycznym "Ja i moja rodzina". Wyłoniono je z prawie dwóch tysięcy ilustracji nadesłanych do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

W związku z upublicznioną treścią wywiadu medycznego przeprowadzonego przez dyspozytora medycznego w Kaliszu właściwym do oceny tej sytuacji i wyciągnięcia konsekwencji jest pracodawca, czyli Dyrektor Wojewódzkiego Szpital Zespolonego w Kaliszu.

Strony

Subskrybuj Informacje prasowe