Finał konkursu par patrolowych

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek oraz wielkopolski komendant wojewódzki policji Krzysztof Jarosz wręczyli dziś puchary oraz nagrody zwycięzcom turnieju XIX Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Gratulacje zwycięzcom złożył także przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów podinsp. Andrzej Szary.

W turnieju wzięły udział reprezentacje wszystkich 31 komend miejskich i powiatowych Policji województwa wielkopolskiego oraz drużyny reprezentujące oddział Prewencji Policji w Poznaniu, Komisariat Kolejowy Policji oraz Komisariat Wodny Policji w Poznaniu. Każda z drużyn składała się z dwóch funkcjonariuszy, których łączne wyniki w poszczególnych konkurencjach dawały wynik drużyny brany pod uwagę w klasyfikacji generalnej turnieju.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, którzy uzyskali we wszystkich konkurencjach 99 punktów na 108 możliwych do zdobycia. Drugie miejsce przypadło reprezentacji Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, która wywalczyła 97 punktów. Natomiast trzecie miejsce w wojewódzkich zawodach zajęli policjanci drużyny II Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, którzy uzyskali 91 punktów.

Konkurs jest organizowany od 19 lat. Jego pomysłodawca - ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego - ufundował w tym roku nagrody dla finalistów konkursu.