Wydarzenia bieżące

Dziś na dworcu Poznań Główny z udziałem między innymi wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, odbyła się konferencja prasowa omawiająca docelowe zagospodarowanie tego terenu, traktowanego jako węzeł przesiadkowy łączący różne funkcje transportowe.

W Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku otwarta została czasowa wystawa poświęcona stuleciu odzyskania niepodległości przez Polskę - „Niepodległość w obiektywie, sztuce i pamiątkach”. Gościem wydarzenia była wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann złożył wizytę w gminie Kórnik, gdzie zapoznał się z pracami na budowie drogi do Mościenicy realizowanej w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Inwestycja stanowi kontynuację projektu wybudowanej w roku 2007 obwodnicy Kórnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434 Kostrzyn-Śrem-Rawicz.

W Marchwaczu, wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg uczestniczyła w gminnych obchodach z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg uczestniczyła w oddaniu do użytku nowo przebudowanej i wyremontowanej drogi gminnej w miejscowości Zbiersk. Podczas uroczystości wicewojewoda przekazała władzom gminy Stawiszyn symboliczny czek o wartości 1 313 401 zł - jako wkład rządu w budowę nowej drogi.

Strony