Wydarzenia bieżące

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu zainaugurowano dziś konferencję poświęconą Pracowniczym Planom Kapitałowym. W spotkaniu udział wziął wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju Portal PPK Robert Zapotoczny oraz wiceprezes zarządu PFR Bartosz Marczuk.

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził dziś Koło, gdzie spotkał się z mieszkańcami. Rozmawiał również z przedstawicielami środowiska nauczycieli. W prezydenckiej wizycie uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Jaka przyszłość czeka budynek dworca Poznań Główny oraz poznański węzeł kolejowy? O tym dyskutowali w poniedziałek przedstawiciele Polskich Kolei Państwowych, władz rządowych i samorządowych razem z ekspertami. Zdecydowano, że powstanie „mapa drogowa” dworca, która określi najbliższe działania związane z tym terenem.

Goszczący dziś w Poznaniu ambasador Królestwa Danii w Polsce Ole Egberg Mikkelsen spotkał się z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem. Podczas kurtuazyjnej wizyty rozmawiano o współpracy, wzajemnych relacjach gospodarczych oraz możliwościach rozwoju duńskich firm w regionie.

Strony