Wydarzenia bieżące

Wojewoda i Arnnold Bresch - członek zarządu PKP PLK na wizytacji

Dodatkowy peron na stacji Poznań Główny zwiększy możliwości obsługi pasażerów. Dostęp do pociągów ułatwi rozbudowywane przejście podziemne. Na poprawę warunków podróży PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły ok. 108 mln zł. Inwestycja zakończy się w 2022 r. Na stacji Poznań Główny już widać konstrukcję nowego peronu. Ponad 400-metrowy obiekt zwiększy możliwości stacji.

Logo Warty Poznań

Blisko 43 mln zł ma kosztować modernizacja stadionu i obiektów Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej 12. Wniosek w tej sprawie złożyły do wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka władze Poznania w w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kwota, o którą stara się miasto, wynosi 38 mln zł.

Zawieszanie flagi na mszcie

W Gnieźnie - z inicjatywy Społecznego Komitetu Upamiętnienia 100. rocznicy Zwycięstwa w Wojnie Polsko-Bolszewickiej - odsłonięto Kolumnę Zwycięstwa. Uroczystego odsłonięcia dokonała wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wspólnie z przewodniczącym Komitetu Maciejem Chosińskim oraz wiceprezydentem Gniezna Jarosławem Grobelnym.

Już po raz czternasty w Wyższej Szkole Kadr Menadżerskich w Koninie wybrzmiało „Gaudeamus igitur". Gościem inauguracji nowego roku akademickiego był wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, który wygłosił wykład inauguracyjny.

Wicewojewoda na hulajnodze

Kosztowała niespełna 4 000 000 zł i połączyła dwie turystyczne miejscowości. Mowa o drodze Smolarnia – Straduń, którą wybudował samorząd Trzcianki dzięki wsparciu finansowemu z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. W oficjalnym oddaniu inwestycji uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek.

Strony