Wydarzenia bieżące

Dziś przypadała 10. rocznica śmierci Macieja Frankiewicza. Z tej okazji wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą postać Macieja Frankiewicza w krużgankach kościoła oo. Dominikanów w Poznaniu oraz na grobie w Alei Zasłużonych na poznańskim Junikowie.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wydał dziś decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w sprawie budowy obwodnicy Kępna w ciągu drogi ekspresowej S11. Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, w związku z czym inwestor, którym jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, uprawniony jest do rozpoczęcia wszelkich robót budowlanych.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu obchodzi w tym roku stulecie działalności wydziału rolniczo-leśnego. Gościem jubileuszu był wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, który odczytał list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego skierowany do władz uczelni.

Ulotki, szkolenia, sygnalizatory, dodatkowe informacje z żółtej naklejki - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. systematycznie zwiększają poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Wspólne inicjatywy PLK, policji, Straży Ochrony Kolei to dodatkowe ostrzeżenia kierowców ważne nie tylko podczas wakacyjnych wyjazdów. Dziś akcja była na przejeździe w Poznaniu na ulicy Opolskiej.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu zorganizował dziś "Dzień Otwarty dla Cudzoziemców". Wydarzenie otworzyła wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Strony