Wydarzenia bieżące

Fragment listu wicewojewody

Z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska przekazała najserdeczniejsze życzenia i podziękowania w okolicznościowym liście skierowanym do wszystkich pracowników urzędów pracy, specjalistów do spraw rozwoju zawodowego, doradców i asystentów, którzy pomagają poszukującym pracy.

Powstała w kilkanaście tygodni. Pracowali nad nią historycy, urzędnicy oraz informatycy. W końcu jest! Mowa o interaktywnej aplikacji www.wielkopolanie1920.mapyczasu.pl, która dziś w 102. rocznicę zaprzysiężenia Wojsk Wielkopolskich przez generała Józefa Dowbora-Muśnickiego miała swoją publiczną premierę.

Plansza z technicznym rozmieszczeniem szpitala tymczasowego

Minister zdrowia podpisał dziś decyzję o uruchomieniu z dniem 1 lutego szpitala dla pacjentów z COVID-19 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wniosek w tej sprawie złożyła wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska. Szpital, aktualnie pozostający w stanie gotowości, będzie od lutego, już jako "aktywny", mógł przyjmować pacjentów zakażonych koronawirusem.

Widok na zbiornik tlenu przy szpitalu w Turku

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała kolejne trzy umowy na budowę instalacji tlenowych w szpitalach dysponujących łózkami dla pacjentów z Covid-19. Planowane inwestycje w tlen dla pacjentów powstaną w szpitalu MSWiA w Poznaniu oraz szpitalach powiatowych w Śremie i Krotoszynie.

Wicewojewoda Maciej Bieniek oraz parlamentarzyści i samorządowcy symbolicznie otwierają drogę Ciosaniec - Pniewo

Kolejna droga lokalna została przebudowana dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg. Mieszkańcy Ciosańca w powiecie złotowskim od blisko 20 lat zabiegali o realizację tej inwestycji. Dziś wraz z posłami ziemi pilskiej wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek uczestniczył w oficjalnym oddaniu do użytku zmodernizowanego odcinka drogi powiatowej Ciosaniec - Pniewo w gminie miejsko-wiejskiej Okonek w powiecie złotowskim.

Strony