Wydarzenia bieżące

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann spotkał się z Robertem Ziółkowskim - autorem książki „Karamoja. Ostatni Wojownicy”. Jak opisuje ją wydawca - Wydawnictwo Zysk i Spółka - jest to lektura podróżnicza, awanturnicza i refleksyjna w jednym. Jej autor ukazuje kolejny fragment męskiego świata.

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska uczestniczyła w dożynkach parafialno-gminnych w Wólce Czepowej w gminie Kłodawa.

Z inicjatywy prezesa rady ministrów Mateusza Morawieckiego, 4 września w Poznaniu odbędzie się Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny. O szczegółach tego projektu poinformowali dziś podczas konferencji prasowej wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska oraz wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska.

Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała w imieniu wojewody umowę ze starostą czarnkowsko-trzcianeckim Feliksem Łaszczem w sprawie przekazania dotacji celowej z budżetu państwa na zakup specjalistycznej karetki wraz z wyposażeniem. W spotkaniu uczestniczyli również posłowie Grzegorz Piechowiak i Marta Kubiak.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann odbył spotkanie konsultacyjne z samorządowcami w temacie Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Wojewoda rozmawiał o założeniach, kryteriach oraz realizacji funduszu przez samorządy.

Strony