Studniówka wojewody

Treść archiwalna

Ostatnie tygodnie były czasem pierwszych podsumowań dla działań rządu i dla powołanych przez premiera Donalda Tuska wojewodów. W ubiegły piątek, 7 marca upłynęło sto dni od czasu, kiedy urząd wojewody wielkopolskiego objął Piotr Florek. Podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami wojewoda przedstawił krótkie sprawozdanie podsumowujące jego dotychczasowy, trzymiesięczny okres urzędowania, a także zaprezentował zarys prognoz i listę priorytetów na nadchodzące miesiące. Wojewoda zauważył, że jego "studniówka" odbywa się po czasie niezwykle intensywnej i trudnej pracy, która jednak okazała się być wyjątkowo satysfakcjonująca.

Zadania, które wojewoda określił jako najbardziej priorytetowe w nadchodzącym czasie, to przede wszystkim możliwie intensywne rozbudowanie infrastruktury drogowej i wykorzystanie pojawiających się szans rozwoju związanych z boomem budowlanym. W tym celu wojewoda wspólnie z dyrekcją GDDKiA podpisał porozumienie w sprawie inwestycji drogowych. Zgodnie z jego zapisem jeszcze w tym miesiącu na biurko wojewody wpłynie opracowanie GDDKiA dotyczące planowanych inwestycji drogowych wymagających wydania przez wojewodę decyzji o ustaleniu odszkodowania dla właścicieli nieruchomości, na których te inwestycje będą realizowane.
Mianem „najważniejszej sprawy dla Wielkopolski” wojewoda określił przygotowanie regionu do prestiżowej Konferencji Klimatycznej i Euro 2012. Nakreślił też ramy podziału kompetencji Urzędu Wojewódzkiego w ramach reformy administracji publicznej, ale przede wszystkim zaprezentował sprawozdanie z planowanego procesu prywatyzacji, który określił jako konieczny. Zobowiązał się do finalizowania go sukcesywnie przez czas trwania kadencji i w konsekwencji zamknięcia procesu prywatyzacji bezpośredniej i komercjalizacji dwunastu przedsiębiorstw państwowych, dla których jest organem założycielskim.
W okresie pierwszych stu dni, podjęte przez wojewodę liczne inicjatywy pozwoliły na budowanie i umacnianie dialogu społecznego, jak choćby zintensyfikowanie działań Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego. Wojewoda objął także pieczę nad organizacją uroczystych obchodów 90. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego i uhonorował odznaczeniami państwami 65 najbardziej zasłużonych Wielkopolan.
Wyjątkowe podziękowania za ścisłą i profesjonalną współpracę wojewoda skierował do dziennikarzy. Dziękował im za rzetelność i podkreślał, iż zawsze jest otwarty na prowadzenie dialogu.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 12.03.2008
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58