15 mln zł na budowę hali lekkoatletycznej na poznańskim Golęcinie

Treść archiwalna

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej na stadionie lekkoatletycznym na poznańskim Golęcinie minister sportu i turystyki Witold Bańka ogłosił, iż na budowę hali zostanie przeznaczonych 15 mln zł dofinansowania. Inwestycja Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ma w całości kosztować 54 mln zł.

- Dla mnie osobiście budowa hali lekkoatletycznej tutaj, na Golęcinie ma szczególny wymiar. To właśnie tu w 2005 roku zdobyłem brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w lekkoatletyce - podkreślił minister Witold Bańka. - Sukcesy naszych lekkoatletów tym bardziej mobilizują nas do inwestycji w tego typu obiekty, które służą rozwojowi sportu oraz propagowaniu lekkoatletyki, królowej sportu, wśród dzieci i młodzieży - dodał.

W latach 2016-2019 Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na rozwój infrastruktury sportowej w całej Polsce blisko 2,3 mld zł. Kwota ta pozwoli na budowę, przebudowę lub remont nawet 6000 obiektów sportowych. Z kwoty tej 148,3 mln zł zostało zainwestowanych w Wielkopolsce.

- Cieszę się bardzo, iż powstanie tutaj, w Wielkopolskie hala lekkoatletyczna i że tyle pieniędzy jest inwestowanych w rozwój i promocję sportu. To właśnie sukcesy polskich sportowców, są właśnie sukcesem Polski - zaznaczył wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego profesor Zdzisław Krasnodębski.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości dba o każdą sferę aktywności Polaków. Czego wyrazem jest konkretne dofinansowanie budowy hali lekkoatletycznej w wysokości 15 mln zł. W tym miejscu zwracam się z apelem do prezydenta Poznania - Panie prezydencie warto skorzystać z takiej oferty, dlatego nie ma wyjścia, trzeba tę halę wybudować - podkreślił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Autor: Sebastian Antczak
Data utworzenia: 24.05.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 13.06.2019 - 07:50