Wydarzenia planowane

W poniedziałek (6 lipca) o godzinie 9:00 wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk weźmie udział w otwarciu po przebudowie drogi powiatowej Kaczory - Wierzbno (na skrzyżowaniu ul. Odolanowskiej z ul. Kościelną - przy figurce). Inwestycja otrzymała ponad 2 mln zł dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

W poniedziałek (6 lipca) o godzinie 10:30 w Urzędzie Miasta i Gminy w Ostrzeszowie (sala nr 17) w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego, Andżelika Możdżanowska, członek Komisji Rozwoju Regionalnego w PE, była wiceminister Inwestycji i Rozwoju wspólnie z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem wręczy promesy dla samorządu w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W niedzielę (5 lipca) o godzinie 12:00 w Rawiczu na zadaszonym obiekcie sportowym „Orlik” (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, ul. Mickiewicza 16) odbędzie się briefing prasowy z udziałem minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg, minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, starosty powiatu rawickiego Adama Sperzyńskiego oraz burmistrza Rawicza Grzegorza Kubika.  

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Poznaniu, w ramach XXIII Dni Lwowa i Kresów w Poznaniu, organizuje obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.