Wydarzenia bieżące

Otwarcie konferencji Gospodarka wodna w dobie kryzysu

23 maja br. w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się konferencja „Gospodarka wodna w obliczu kryzysu”. Organizatorami wydarzenia byli Wojewoda Wielkopolska Agata Sobczyk oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolskich. Celem spotkania była dyskusja o problemach lokalnych społeczności w zaopatrzenie w wodę oraz możliwościach zapobiegania sytuacjom kryzysowym związanymi z brakiem lub nadmiarem wody. 

Wspólne zdjęcie wojewody z uhonorowanymi osobami

W Sali Herbowej Urzędu Wojewódzkiego 22.05.2024 r. wręczono odznaczenia państwowe. Aktu dekoracji dokonała wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk. Uhonorowani Wielkopolanie aktywnie działają na gruncie społecznym i kulturalnym. Wśród odznaczonych znaleźli się też samorządowcy oraz pracownicy w Państwowej Straży Rybackiej.

Mjr Zenon Wechmann

W wieku 96 lat zmarł major Zenon Wechmann – odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski, przewodniczący Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej w Poznaniu, działacz konspiracji harcerskiej ps. „Czarny Wilk”.

Mieszkańcy Gniezna mierzą się z dotkliwymi skutkami wczorajszej nawałnicy z gradobiciem, która przeszła przez miasto. Intensywne opady deszczu spowodowały zalanie wielu ulic i budynków. Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk zwołała posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w celu omówienia bieżącej sytuacji i podsumowania dotychczasowych działań w Gnieźnie.

konferencja wspólna z samorządowcami w swarzędzu

Sześć samorządów z województwa wielkopolskiego otrzyma dofinansowanie na realizację projektów w ramach rządowego programu Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024. Łącznie otrzymają one ponad pół miliona złotych. O wynikach naboru dla Wielkopolski mówiła dziś w Swarzędzu wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk.

Strony