Wydarzenia bieżące

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem do wielu punktów pobrań ustawiają się kolejki – osoby z podejrzeniem COVID-19 nie wykonują wcześniejszej rejestracji, co wydłuża procedurę w samym punkcie.

wojewoda podczas spotkania

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk spotkał się dziś z grupą roboczą zajmującą się budową szpitala tymczasowego na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z infrastrukturą techniczną. Zgodnie z planem Wielkopolska ma być jednym z pierwszych województw, w którym ruszy szpital tymczasowy dla pacjentów z koronawirusem.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk spotkał się dziś z przedstawicielami Wielkopolskiej Izby Lekarskiej,  oraz wielkopolskimi samorządami. Tematem spotkań była aktualna sytuacja epidemiczna w Wielkopolsce oraz działania związane z poszerzaniem bazy łóżkowej dla pacjentów z koronawirusem. 

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim na zaproszenie wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka odbyło się spotkanie w sprawie stworzenia w Gnieźnie szpitala dla pacjentów z COVID-19. Spotkanie to odpowiedź na konferencję prasową posłów Koalicji Obywatelskiej pod budynkiem Urzędu Wojewódzkiego z początku października br.

Zwiększa się liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 na terenie Wielkopolski. Obecnie do dyspozycji osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa jest 1329 łóżek, z czego ponad 320 wolnych – to stan na 22 października. W przypadku łóżek respiratorowych – z puli 160 wolnych jest 107.

Strony