Wydarzenia bieżące

Gościem wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego był dziś ambasador Mongolii w Polsce Dorj Barkhas.

Wręczenie Medalu „Pro Bono Poloniae” było punktem kulminacyjnym dzisiejszych uroczystości związanych z 100. urodzinami Jana Podhorskiego, ps. Zygzak, Marciniak – polskiego patrioty, wieloletniego działacza konspiracyjnego, generała brygady Wojska Polskiego w stanie spoczynku.

Wojewoda ogląda sprzęt wykorzystywany do ratownictwa wodnego

Nad Jeziorem Niepruszewskim zainaugurowano dziś sezon letni. O bezpiecznym wypoczynku dzieci i młodzieży podczas briefingu apelowali i przypominali wojewoda Michał Zieliński, kierownictwo wielkopolskiej policji, straży pożarnej, WOPR oraz przedstawiciele służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Kolejne samorządy, tym razem z subregionu pilskiego: Miasto i Gmina Skoki, Granowo, Wyrzysk, Wieleń, Wielichowo, Gołańcz i Powiat Grodziski otrzymają dofinansowanie na budowę dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowę z samorządowcami w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu podpisał dziś wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Wielkopolscy nauczyciele oraz pracownicy oświaty otrzymali dziś odznaczenia państwowe i medale. Gratulacje i szczególne słowa podziękowania za zaangażowanie w trudnym czasie pandemii COVID-19 i osiągnięcia w codziennej pracy z uczniami skierowali do pedagogów wojewoda Michał Zieliński, wicewojewoda Aneta Niestrawska wraz z wielkopolskim kuratorem oświaty Robertem Gawłem. Podczas uroczystości nauczyciele odebrali Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej.

Strony