Wydarzenia bieżące

W imieniu wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wzięła udział w uroczystym jubileuszu z okazji 105. urodzin kapitana Romana Silskiego. Uroczystość odbyła się w ogrodzie Dziennego Domu Pomocy „Klub Promień” w Poznaniu, którego podopiecznym jest kapitan Roman Silski.

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska rozmawiała dziś podczas wideokonferencji z władzami powiatu ostrzeszowskiego, miasta Ostrzeszów oraz Mikstat o aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z COVID-19. W trakcie rozmów omówiono sytuację związaną z kolejnymi przypadkami zakażeń w jednej z lokalnych firm na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Do dziś potwierdzono 233 przypadki zakażeń w tym ognisku, a 170 osób objęto kwarantanną.

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska  spotkała się z Wojewódzką Radą Konsultacyjną ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. Podczas spotkania wicewojewoda wręczyła Elżbiecie Rucie-Solarskiej akt powołania do uczestnictwa w Radzie.

W 76. rocznicę Powstania Warszawskiego w imieniu wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka wicewojewoda Aneta Niestrawska oddała hołd bohaterskim powstańcom przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej w Poznaniu.

Święto Policji

31-07-2020

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk uczestniczył w obchodach 101. rocznicy  powołania Policji Państwowej. Obchody Święta Policji odbyły się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, a ich gospodarzem był komendant wojewódzki policji Piotr Mąka.

Strony