Wydarzenia bieżące

Podpisanie czterech umów, trzech na modernizację odcinka Wronki - Słonice oraz umowy na urządzenia i system sterowania oznacza dla podróżnych: wygodne perony, lepszy dostęp do kolei, krótsze i bezpieczniejsze podróże na linii Poznań - Szczecin. Przebudowa linii E59 Poznań - Szczecin o wartości około 4 mld zł jest jednym z największych przedsięwzięć PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z Krajowego Programu Kolejowego.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał w ubiegły piątek Macieja Bieńka na stanowisko II Wicewojewody Wielkopolskiego. Akt powołania wręczył dziś wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

12. Wielkopolska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej im. gen. Stanisława Taczaka otrzymała nadany przez Zwierzchnika Sił Zbrojnych sztandar. W obecności ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, parlamentarzystów, dowódców wojskowych oraz zaproszonych gości, wielkopolscy terytorialsi złożyli przysięgę na najważniejszy w kraju symbol jednostek.

Wojewoda wielkopolski rozmawia w trakcie wideokonferencji

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk uczestniczył dziś w wideokonferencji sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pawła Szefernakera. W trakcie narady omówiono realizację zapisów ustawy o zwalczaniu Afrykańskiego Pomoru Świń.

Na zaproszenie starosty Jacka Bartkowiaka, wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk odwiedził dziś powiat słupecki, gdzie spotkał się z samorządowcami oraz zapoznał się z pracami remontowymi nowego skrzydła szpitala powiatowego ZOZ w Słupcy. Wizyta wojewody w powiecie słupeckim była pierwszym z zapowiadanych wcześniej spotkań wojewody z samorządami w Wielkopolsce.

Strony