Archiwum wydarzeń - Styczeń 2009

W Sali im. Witolda Celichowskiego odbyło się podsumowanie konkursu "Poszukiwani - odkryj nieopowiedzianą historię", organizowanego w ramach projektu edukacyjnego "PRL - bez złudzeń". Nagrody laureatom i finalistom wręczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który pogratulował autorom wyróżnionych prac talentu, umiejętności i wrażliwości, z jaką opracowali historie osób, których działalność w okresie komunizmu potwierdzała przywiązanie do wolności, solidarności i demokracji.

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia wziął udział w Finale Regionalnym VII edycji Programu Gospodarczo-Konsumenckiego SOLIDNA FIRMA, podczas którego przedsiębiorstwa z regionu otrzymały certyfikaty Solidna Firma 2008.

Pod przewodnictwem wicewojewody Przemysława Paci w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie utworzenia Wielkopolskiego Wojewódzkiego Zespołu ds. realizacji Krajowego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV.

Wojewoda Piotr Florek wziął udział w rocznej naradzie Kierownictwa Policji województwa wielkopolskiego, podczas której podsumowano wyniki osiągnięte w 2008 roku. Zdaniem władz policji Wielkopolska jest jednym z tych regionów, w których przyjęte strategie zwiększania bezpieczeństwa realizowane są najefektywniej. Znaczącym przykładem jest choćby skuteczność prac policji podczas konferencji klimatycznej COP-14, która odbyła się w Poznaniu w grudniu ubiegłego roku.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w spotkaniu wicemarszałka sejmu Stefana Niesiołowskiego z mieszkańcami Słupcy. Podczas lekcji obywatelskiej, na której zebrali się uczniowie wszystkich szkół ponadgimanazjalnych z całego powiatu słupeckiego, wicemarszałek opowiadał młodzieży o demokracji w Polsce - jej podstawach, historii i rozwoju.

Wicewojewoda Przemysław Pacia uczestniczył w Forum Europejskim Wielkopolski. Temat pierwszej edycji debaty z udziałem gości i studentów brzmiał: "Prezydencja Rady Unii Europejskiej w 2011 r. - wyzwania dla Rzeczypospolitej". Konferencję rozpoczęły wykłady wygłoszone przez pracowników naukowych Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W sali im. Witolda Celichowskiego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, wojewoda Piotr Florek wspólnie z wicewojewodą Przemysławem Pacią gościli na spotkaniu noworocznym członków Korpusu Konsularnego Województwa Wielkopolskiego.

O problemach badań statystycznych debatowano podczas III Seminarium Naukowego pt. "Pomiar i informacja w gospodarce", zorganizowanego dla uczczenia Jubileuszu 90-lecia GUS przez Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej oraz Urząd Statystyczny w Poznaniu i Polskie Towarzystwo Statystyczne. W konferencji, która odbyła się w auli Uniwersytetu Ekonomicznego, wziął udział wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Państwo Bożena i Edmund Szypurowie oraz asp. sztab. Mirosław Michalak, którzy narażając własne życie uratowali tonące dziecko z Warty w Kole, przybyli dziś na zaproszenie wojewody Piotra Florka do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W spotkaniu z osobami, których odważna i szybka reakcja ocaliła życie dziewczynki, pod którą załamał się lód uczestniczyli też Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji Wojciech Olbryś oraz Komendant Powiatowy Policji w Kole Jarosław Rzymkowski.

Wicewojewoda Przemysław Pacia uczestniczył w uroczystej sesji Rady Miejskiej w Zbąszyniu, podczas której podsumowano lokalne obchody Roku Powstania Wielkopolskiego. W trakcie obrad, odbywających się w Zbąszyńskim Centrum Kultury, honorowe obywatelstwo miasta otrzymał prof. UAM Zygmunt Młynarczyk.

Wojewoda Piotr Florek przekazał na ręce prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego oraz Ryszarda Dembińskiego prezesa spółki EURO Poznań 2012 pozwolenie na budowę trybun stadionu przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu.

W Auli Politechniki Poznańskiej w Poznaniu, wojewoda Piotr Florek uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami samorządu terytorialnego województwa poświęconym wdrażaniu programu pt.: "Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży".

Strony