Archiwum wydarzeń - Kwiecień 2009

Marcin ma 15 lat, ale już wie, że w przyszłości chce zostać lekarzem, by móc pomagać innym. Nie jest jeszcze studentem medycyny, ale już wie jak ratowac ludzkie życie. Jako jedyny z przechodniów zachował przytomność umysłu i udzielił pierwszej pomocy mężczyźnie z zawałem. Dziś w Urzędzie Wojewódzkim, wojewoda Piotr Florek złożył na ręce Marcina podziękowania za ofiarność, godne do naśladowania męstwo oraz wyjątkową odwagę w ratowaniu życia ludzkiego.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek uczestniczył w przyjęciu z okazji urodzin Jej Wysokości Królowej Królestwa Niderlandów Beatrix, będących świętem Narodowym Holandii.

W Rostarzewie wojewoda wielkopolski Piotr Florek wspólnie z burmistrzem Rakoniewic Józefem Sieradzanem uroczyście oddali do użytku drogę gminną wybudowaną w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Otwarta dziś droga ma niespełna kilometr długości. Wcześniej nie posiadała nawierzchni. Łączy Cegielsko z Rostarzewem i drogą krajową 32. Oddanie inwestycji usprawni połączenie między lokalne, poprawi się także bezpieczeństwo ruchu.

Dni Ułana 2009

21-04-2009

W ostatnim dniu tegorocznych obchodów Dni Ułana w Poznaniu wicewojewoda Przemysław Pacia uczestniczył w uroczystej mszy św. w kościele oo. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła, a następnie złożył kwiaty pod pomnikiem XV Pułku Ułanów Poznańskich. Uczestnicy ceremonii przeszli wraz z Kompanią Honorową Wojska Polskiego na Stary Rynek do Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego, gdzie oddali hołd sztandarowi pułku.

W Słupcy odsłonięto tablicę upamiętniającą Stefana Korbońskiego, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej, harcerza, działacza ludowego i niepodległościowego, posła na Sejm. Stefan Korboński mieszkał w Słupcy w okresie międzywojennym. Napisał wiele artykułów o historii miasta. W trakcie II Wojny Światowej działał w podziemiu. Po wojnie, zagrożony aresztowaniem, wyemigrował do USA, gdzie zmarł w 1989 roku.

W związku z tragicznym pożarem, który miał miejsce w Kamieniu Pomorskim, od dziś do 24 kwietnia br. w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wyłożona zostanie księga kondolencyjna. Wszystkie osoby pragnące złożyć wyrazy współczucia ofiarom pożaru w Kamieniu Pomorskim mogą dokonywać wpisów do księgi w godzinach pracy urzędu.

W związku z tragicznym pożarem, który miał miejsce w Kamieniu Pomorskim (województwo zachodniopomorskie) uruchomione zostało specjalne konto, na które osoby chcące pomóc pogorzelcom mogą wpłacać pieniądze: nr konta - 18 12 40 38 68 1111 0000 40 90 88 96; Bank PEKAO S.A., o. w Kamieniu Pomorskim, z dopiskiem POMOC DLA POSZKODOWANYCH Z POŻARU W KAMIENIU POMORSKIM.

W Sali Lubrańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się Wielkopolski Konwent Rektorów, w którym oprócz przedstawicieli najwyższych władz uczelni z regionu uczestniczyli również wicepremier Waldemar Pawlak, sekretarz stanu w kancelarii premiera Eugeniusz Grzeszczak oraz wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

W Poznaniu rozpoczęła się dwudniowa druga edycja Forum Gospodarczego Aglomeracji Poznańskiej - najważniejszego wydarzenia gospodarczego kreującego nowe inwestycje. W uroczystym otwarciu uczestniczył wicepremier Waldemar Pawlak wspólnie z wojewodą wielkopolskim Piotrem Florkiem, wicewojewodą wielkopolskim Przemysławem Pacią oraz włodarzami miasta, regionu i przedstawicielami świata nauki.