Archiwum wydarzeń - Czerwiec 2009

W sali konferencyjnej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kaliszu wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości wręczył dziś Złoty i Brązowy Krzyż Zasługi oraz Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę najbardziej zasłużonym spółdzielcom.

Wicewojewoda Przemysław Pacia wziął udział w uroczystej sesji Rady Miasta Poznania, zorganizowanej z okazji święta patronów miasta - apostołów Piotra i Pawła. W trakcie posiedzenia wicewojewoda złożył gratulacje Tadeuszowi Mazowieckiemu, pierwszemu demokratycznemu premierowi, który odebrał tytuł Honorowego Obywatela Poznania.

Ponad pół wieku temu poznańscy robotnicy wyszli na ulice miasta, dając tym samym początek zmianom, których końcowym efektem był upadek komunizmu w 1989 roku. W rocznicę Poznańskiego Czerwca’56 pod Poznańskimi Krzyżami uczczono pamięć bohaterów "czarnego czwartku". W uroczystościach uczestniczyli między innymi były premier Tadeusz Mazowiecki, wojewoda wielkopolski Piotr Florek, kombatanci z kraju i zagranicy oraz mieszkańcy miasta.

Krzyżami Zasługi odznaczył wicewojewoda Przemysław Pacia pracowników Nadobrzańskiego Banku Spółdzielczego w Rakoniewicach podczas piątkowych uroczystości z okazji 140-lecia tej instytucji.

Były wspomnienia, były pamiątki, a wśród nich te najcenniejsze dla uczniów i absolwentów: zdjęcia, dzienniki i… ściągi – w Poznaniu odbyły się uroczystości związane z 90-leciem istnienia Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych im. Rudolfa Modrzejewskiego w Poznaniu. Wziął w nich udział wojewoda wielkopolski Piotr Florek – absolwent szkoły z 1974 roku.

Działanie niewielkich, kilkucentymetrowych przedmiotów, które od poniedziałku znajdują we wszystkich punktach paszportowych w województwie wielkopolskim i umożliwiają pobieranie odcisków palców zdominowało tematykę dzisiejszej konferencji, zorganizowanej przez wicewojewodę Przemysława Pacię. Już od trzech dni funkcjonuje nowy system – pobierane odciski stanowią, po owalu twarzy, drugi element biometrii.

Wicewojewoda Przemysław Pacia i starosta szamotulski Paweł Kowzan uroczyście przecięli wstęgę na oddawanym do użytku odcinku drogi powiatowej Otorowo – Bytyń, czyli ulicy Krzeszowickiej w Otorowie.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek był gościem uroczystości, podczas której podpisany został przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, prezydenta miasta Poznania Ryszarda Grobelnego i dyrektora Muzeum Narodowego w Poznaniu prof. dr. hab. Wojciecha Suchockiego list intencyjny.

Międzynarodowy Festiwal Malta od lat gromadzi artystów z całego świata i jest najbardziej znanym forum teatrów w naszym kraju. W uroczystym otwarciu kolejnej edycji imprezy wziął udział minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski oraz wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Krew dla Julki

22-06-2009

Ponad 9 litrów krwi udało się zebrać podczas przeprowadzonej dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim akcji na rzecz czteroletniej Julki, chorującej na aplazję szpiku. Blisko 20 urzędników oddało krew, która ułatwi przebywającej w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu dziewczynce dalsze leczenie. Julka 2 tygodnie temu przeszła transplantację i jej powrót do zdrowia zależy między innymi od częstych transfuzji.

Niedzielna msza w kościele pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego na poznańskiej Wildzie rozpoczęła obchody 53. rocznicy wydarzeń poznańskiego Czerwca 1956 roku. W modlitwie w intencji ofiar i uczestników robotniczego zrywu uczestniczył wicewojewoda Przemysław Pacia, liczne poczty sztandarowe i delegacje poznańskich zakładów.

90-lecie PCK

22-06-2009

Polski Czerwony Krzyż obchodzi w tym roku jubileusz 90-lecia istnienia. Z tej okazji w ogrodzie botanicznym w Poznaniu odbyło w sobotę uroczyste spotkanie, podczas którego najbardziej zasłużeni wolontariusze, pracownicy i przyjaciele PCK zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami. W obchodach jubileuszu uczestniczył wicewojewoda Przemysław Pacia.

Strony