Archiwum wydarzeń - Październik 2009

Nowy rok na ASP

28-10-2009

W Galerii Aula nowy rok akademicki 2009/2010 rozpoczęli studenci Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Gościem uroczystej inauguracji był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Wykład Podwaliny Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu - historia i znaczenie poznańskiej Szkoły Zdobniczej w latach 1919-1939 dla środowiska akademickiego i zaproszonych gości wygłosił Jarosław Mulczyński.

Dla upamiętniania ofiar prześladowań i wysiedleń oraz 70. rocznicy utworzenia przez Niemców Kraju Warty z ziem dawnych województw poznańskiego i łódzkiego, będących następstwem wcielenia do Rzeszy, odbyła się konferencja naukowa w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu, w której wzięli udział między innymi wicewojewoda Przemysław Pacia, wicemarszałkowie województwa Wojciech Jankowiak i Arkadiusz Błochowiak oraz przewodniczący sejmiku Lech Dymarski.

75-lecie ZUS

27-10-2009

Zakład Ubezpieczeń Społecznych obchodzi właśni 75-lecie istnienia. W poznańskim oddziale ZUS odbyły się uroczystości jubileuszowe, podczas których wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył Złote i Srebrne Medale za Długoletnią Służbę pracownikom instytucji.

Już od 90 lat Wielkopolska Służba Weterynaryjna realizuje zadania w zakresie ochrony zdrowia publicznego oraz ochrony zdrowia zwierząt. W uroczystych obchodach jubileuszu wziął udział wicewojewoda Przemysław Pacia.

- Liczy się pamięć. Nic nam dzisiaj innego nie pozostało jak pamięć o tych ludziach, którzy tutaj żyli. Obojętnie, czy żyło tutaj trzydziestu Żydów, czy stu, czy 100 tysięcy Żydów jak w Łodzi, to ta pamięć jest istotna - mówił wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia podczas uroczystości otwarcia Kirkutu w Czerniejewie.

Od dnia, w którym Witold Celichowski objął stanowisko wojewody poznańskiego w odrodzonym po wieloletnim zaborze województwie mija właśnie 90 lat. Pamięć zasłużonego dla regionu twórcy wielkopolskiej administracji uczcili obecny wojewoda - Piotr Florek, jego poprzednicy oraz przedstawiciele władz województwa i miasta.

W Poznaniu rozpoczęły się największe w Polsce targi turystyczne - Tour Salon. W uroczystym otwarciu tegorocznej edycji uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W październiku tradycyjnie obchodzony jest Dzień Łącznościowca - w rocznicowych uroczystościach w Zamku w Rydzynie uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

52 najzdolniejszych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z rodzin policjantów otrzymało stypendia. To już III edycja Programu Stypendialnego stworzonego przez Niezależny Samorząd Związku Zawodowego Policjantów Województwa Wielkopolskiego. W uroczystości wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W sali Herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyło się spotkanie wojewody Piotra Florka, dyrektora wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dariusza Dymka z dysponentami zespołów ratownictwa medycznego oraz starostami województwa wielkopolskiego.

Już po raz 10 w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie rozbrzmiało radosne "Gaudeamus igitur". Gościem uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego 2009/2010 był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Rola ojca

16-10-2009

Postawy rodzicielskie współczesnych ojców - to tytuł międzynarodowej konferencji naukowej, która odbyła się w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. W uroczystym otwarciu konferencji uczestniczył wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Strony