Archiwum wydarzeń - Grudzień 2009

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia wraz z członkami Drużyny Szpiku odwiedził pacjentów Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu. Było wspólne kolędowanie, czytanie bajek i świąteczne upominki dla dzieci, które z powodu choroby święta Bożego Narodzenia zmuszone były spędzać na oddziale.

Złożeniem kwiatów przy tablicy upamiętniającej Powstańców Wielkopolskich na Cytadeli rozpoczęły się poznańskie obchody 91. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w których uczestniczył wojewoda Piotr Florek.

W siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, wojewoda wielkopolski Piotr Florek podpisał akt notarialny, na mocy którego tereny stanowiące "wojskową" część lotniska Poznań - Ławica zostały przekazane w drodze darowizny samorządowi województwa wielkopolskiego.

W Teatrze Wielkim bezpośrednio po przedstawieniu "Wigilie Polskie", wojewoda wielkopolski Piotr Florek uhonorował medalem "Ad Perpetuam Rei Memoriam - Na Wieczną Rzeczy Pamiątkę" Barbarę Wachowicz. Medal otrzymują osoby, które swoją działalnością, inicjatywami i ofiarnością przyczyniają się do rozwoju województwa, pomnażania jego dóbr materialnych i kulturowych oraz w sposób szczególny popularyzują województwo poza jego granicami.

Arcybiskup gnieźnieński Henryk Muszyński w sobotę rozpoczął posługę prymasa Polski. W uroczystościach towarzyszących ingresowi wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Tytuł prymasa powrócił do Gniezna zgodnie z decyzją papieża Benedykta XVI.

Akcja "Zostań Świętym Mikołajem" na stałe wpisała się w przedświąteczną atmosferę w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim. W piątek swój finał miała czwarta edycja zbiórki - paczki dotarły do podopiecznych Domu Dziecka w Nowym Świecie pod Tuliszkowem a wojewoda w imieniu Świętego Mikołaja wręczył je dzieciom.

Bezpieczeństwu i osiągnięciom samorządu poświęcona była konferencja, która odbyła się w Wągrowcu. Wojewoda wielkopolski Piotr Florek na zaproszenie starosty wągrowieckiego Michała Piechockiego spotkał się z przedstawicielami służb, inspekcji, straży i samorządu gminnego.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w uroczystym zawieszeniu tradycyjnej wiechy, kończącym prace konstrukcyjne Stadionu Miejskiego w Poznaniu - jednego z przygotowywanych na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.

W samo południe oddana do ruchu została Obwodnica Wyrzyska w ciągu drogi krajowej nr 10. Gościem uroczystego udostępnienia do użytku nowego odcinka był wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Pierwsze prace w Wyrzysku rozpoczęły się w połowie lipca 2008 roku. Budowa blisko ośmiokilometrowego drogowego obejścia miasta jest istotna choćby przez wzgląd na duże natężenie ruchu na drodze krajowej nr 10, która do tej pory przechodziła przez centrum miasta.

W Krzyżu Wielkopolskim wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia był gościem wigilijnego przedstawienia, przygotowanego specjalnie na tą okazję przez podopiecznych z miejscowego Ośrodka Dziecka i Rodziny. W Placówce mieszka trzydzieścioro wychowanków, głównie w wieku od 2 do 12 lat.

Poznańscy inżynierowie mają nową siedzibę. Wojewoda wielkopolski Piotr Florek był gościem uroczystości otwarcia nowej siedziby Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Poznaniu.

W liczącym ok. 800 mieszkańców Lądku aż 225 osób działa w strukturach Ochotniczej Straży Pożarnej. Opłatkiem ze strażakami podzielili się minister Grzeszczak, który pełni też funkcję prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słupcy, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Wiesław Leśniakiewicz oraz wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Strony