Archiwum wydarzeń - Czerwiec 2010

Ponad 21 mln złotych oszczędności uzyskanych w wyniku przeprowadzonych w Wielkopolsce postępowań przetargowych, jak również rezygnacji jednego wnioskodawcy, pozwoliło na dofinansowanie kolejnych 16 inwestycji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdził przekazane przez wojewodę aneksy do list projektów.

W 54. rocznicę Poznańskiego Czerwca ’56 Wielkopolanie i Poznaniacy oddali hołd wszystkim uczestnikom powstania składając kwiaty pod Poznańskimi Krzyżami, gdzie odbył się uroczysty apel poległych. Hołd bohaterom złożył też wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W dniu świętych Apostołów Piotra i Pawła - patronów miasta, odbyła się uroczysta sesja Rady Stołecznego Miasta Poznania. Wśród zaproszonych gości obecny był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Arcybiskup Józef Kowalczyk został nowym Prymasem Polski, zastąpił odchodzącego na emeryturę arcybiskupa Henryka Muszyńskiego. W doniosłej uroczystości ingresu nowego Metropolity Gnieźnieńskiego do Archikatedry Gnieźnieńskiej uczestniczył wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia uczestniczył w Okręgowej Konferencji Sprawozdawczo-Wyborczej Związku Nauczycielstwa Polskiego. Nowe władze wielkopolskiego związku nauczycieli zostały wybrane na czteroletnią kadencję. Prezesem na kolejną kadencję została wybrana Joanna Wąsala.

Spotkanie uczestników i kombatantów Powstania Czerwiec ’56 z władzami województwa i miasta zainaugurowało w piątek obchody 54. rocznicy Poznańskiego Czerwca ’56. Podczas uroczystości wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył zasłużonym w powstaniu Wielkopolanom odznaczenia państwowe.

Na podstawie wniosków z dotychczasowego funkcjonowania systemu ratownictwa medycznego, doświadczeń z konferencji klimatycznej oraz z uwagi na organizację EURO 2012 musimy jako województwo wielkopolskie być dobrze przygotowani do zapewnienia bezpieczeństwa - powiedział wojewoda Piotr Florek podczas dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej koncepcji funkcjonowania w województwie wielkopolskim systemu - Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Zbiorowy i indywidualny sukces funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu podczas finału 23. ogólnopolskiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2010", który odbył się w Swarzędzu. Zespół KWP w Poznaniu stanął na najwyższym miejscu podium przed drużynami Komendy Stołecznej Policji w Warszawie i Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku.

Sprzęt sportowy oraz listy z podziękowaniem za uratowanie przed powodzią klubów wioślarskich nad Wartą w Poznaniu wręczył wicewojewoda Przemysław Pacia pracownikom i wychowankom Zakładu Poprawczego w Poznaniu podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w tej placówce.

W sali Witolda Celichowskiego - pierwszego wojewody poznańskiego w odrodzonej Polsce, wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył odznaczenia państwowe. Zasłużonych Wielkopolan wojewoda uhonorował Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi, Medalem za Długoletnią Służbę oraz Medalem za Ofiarność i Odwagę.

Dokładnie dziś mija 20 lat od powołania do życia Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych - pierwszego w Polsce stowarzyszenia zrzeszającego samorządy lokalne. W jubileuszowej konferencji podsumowującej XX-lecie uczestniczył wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

W poznańskim kinie Muza odbyła się uroczysta premiera filmu dokumentalnego Arlety Kolasińskiej "Rota - pieśń dumy i chwały". Film przedstawia genezę powstania pieśni i jej znaczenie dla Polaków. W wyjątkowej oprawie uroczystości, wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył medale okolicznościowe "100 lat Roty Feliksa Nowowiejskiego".

Strony