Archiwum wydarzeń - Lipiec 2010

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek gościł dziś w Urzędzie Wojewódzkim grupę dzieci ze Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski im. Janusza Korczaka we Włoszakowicach. Podczas spotkania dzieci podzieliły się wrażeniami z wakacji oraz opowiedziały o swoich planach na ostatnie tygodnie lata.

W sobotę pod Ujściem odbył się piknik historyczny oraz inscenizacja bitwy z Potopu szwedzkiego z 1655 roku pt. "Rzecz o tym jak Szwed Ujście oblegał". Wśród zaproszonych gościł obecny był wojewoda wielkopolski Piotr Florek, który wcześniej uczestniczył w konferencji "Wielkopolskie Spotkania Gospodarcze nad Notecią".

Poznańscy policjanci obchodzili dziś uroczystości związane ze Świętem Policji, które w tym roku połączone zostały z oddaniem do użytku nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przy ulicy Szylinga. 661 policjantów odebrało odznaczenia, wyróżnienia oraz awanse.

W Kramsku policjanci uczcili 91. rocznicę powstania formacji. Święto połączono z uroczystym poświęceniem i otwarciem nowo wyremontowanych pomieszczeń posterunku Policji. Wśród zaproszonych gości obecny był wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

W Pilskim Domu Kultury z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci oraz przedstawicieli władz samorządowych, powiatowych i gminnych odbyły się uroczyste obchody Święta Policji.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w wojewódzkiej inauguracji akcji Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa "Weekend bez Ofiar". Organizowana przez GDDKiA kampania ma wpłynąć na zmniejszenie liczby wypadków i ofiar śmiertelnych. Każdego roku ginie na drogach w naszym kraju blisko 5 tysięcy osób; w tym roku - już 1,5 tysiąca.

Akty odnowienia powołań oraz nominacje dla nowych konsultantów wojewódzkich w poszczególnych specjalnościach medycznych wręczył wicewojewoda Przemysław Pacia. Podczas spotkania w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu omówiono również zakres zadań konsultantów oraz przedstawiono efekty działań przeprowadzonych przez nich w ubiegłym roku.

91 lat Policji

16-07-2010

W Kaliszu odbyły się wielkopolskie obchody 91. rocznicy powstania Policji, połączone z nadaniem sztandaru Komendzie Miejskiej w Kaliszu. W uroczystościach uczestniczył wojewoda wielkopolski Piotr Florek, komendant główny policji Andrzej Matejuk i komendant wojewódzki Policji w Poznaniu Krzysztof Jarosz.

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia odwiedził Campus Akademicki, który tradycyjnie już odbył się w Łazach. Obóz akademicki jest największym integrującym obozem studenckim w Polsce.

W Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu zostało podpisane porozumienie o współdziałaniu w zapobieganiu i zwalczaniu kłusownictwu na terenie Wielkopolski. Dokument w imieniu wojewody wielkopolskiego podpisał wicewojewoda Przemysław Pacia.

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski nadał Stanisławowi Żyto prezydent Lech Kaczyński. W imieniu ojca odznaczenie z rąk wojewody wielkopolskiego Piotra Florka odebrał w Koninie jego syn Bogdan Żyto.

Aleksander Starzyński, wielkopolski wojewódzki konserwator zabytków uhonorowany został przez generalnego konserwatora zabytków - Piotra Żuchowskiego medalem "GLORIA ARTIS". To wyjątkowo prestiżowe odznaczenie przyznawane jest od lat za wybitne zasługi osobom wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

Strony