Archiwum wydarzeń - Sierpień 2010

W Poznaniu odbyły się uroczystości z okazji 30-lecia "Solidarności". Obchody z udziałem związkowców, wojewody wielkopolskiego Piotra Florka, władz samorządowych miasta i województwa, rozpoczęły się mszą świętą w Kościele oo. Dominikanów w Poznaniu.

Zadymienie w budynku Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy Al. Niepodległości w Poznaniu było przyczyną ewakuacji ponad stu urzędników. Około godz. 7.30 cztery jednostki straży pożarnej uczestniczyły w akcji gaszenia serwerowni.

W tym roku gospodarzem XII Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynek był Śrem. Gościem święta plonów był wojewoda Piotr Florek. Uroczystość rozpoczęła msza święta na śremskim rynku pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w festynie z okazji 15-lecia firmy "KON-BET" oraz Dnia Budowlanych. Uroczystości odbyły się w ostatnią sobotę sierpnia w Ośrodku Szkoleniowym "WITYNG" w Mikorzynie.

W Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach otwarto nowoczesną salę edukacji ratowniczej oraz zainaugurowano portal edukacyjny KW PSP w Poznaniu. Wśród zaproszonych gości obecny był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Od 10 do 24 września br. w województwie wielkopolskim będzie prowadzona jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących. Na terenie lasów, pól, pastwisk i nieużytków rolnych zrzucana będzie z samolotów szczepionka przeciw wściekliźnie.

Koncertem "Ad multos annos" zakończył się w niedzielę kolejny letni festiwal "Muzyka z Kórnika". Podczas finałowego koncertu, w którym wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, wystąpili soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu prezentując między innymi arie i duety z oper W.A.Mozarta, G.Verdiego, S.Moniuszki, G.Pucciniego, F.Nowowiejskiego i G.Bizeta.

Kobiety i dziewczyny zdominowały trzydniowe Otwarte Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego Młodzieży, Juniorów, Dzieci i Młodzików w skokach przez przeszkody, które odbywały się od piątku na hipodromie Stadniny Koni w Iwnie. Panie nie tylko stanowiły większość wśród jeźdźców, biorących udział w zawodach, to również tryumfowały w 30 na 41 rozegranych konkursów. W niedzielę ostatniego dnia zawodów nagrody dla tryumfatorów wręczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W przedostatnią niedzielę sierpnia rolnicy z powiatu konińskiego świętowali zakończenie tegorocznych żniw. W Rychwale odbyły się Powiatowo-Gminno-Parafialne Dożynki, w których wziął udział wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Zwracając się do gospodarzy podkreślił, iż mimo dotkliwych strat w gospodarstwach i uprawach wyrządzonych przez tegoroczną powódź, rolnicy mogą liczyć na skuteczną pomoc rządu przekazywaną sukcesywnie za pośrednictwem jego administracji.

Nad Jeziorem Płotki w powiecie pilskim odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP i OSP w Płetwonurkowaniu. Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia wręczył zwycięskiej drużynie PSP puchar wojewody za zajecie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej PSP.

Koronacją wirtuoza skrzypiec i króla czardasza Miklosza Deki Czureji rozpoczęły się VIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską w Poznaniu, w których inauguracji wziął udział wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Kombatantów, zasłużonych w walce o niepodległość, naukowców, samorządowców, społeczników, dziennikarzy i strażaków za wybitne zasługi na rzecz kraju i swoich małych ojczyzn odznaczył dziś wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Strony