Archiwum wydarzeń - Wrzesień 2010

- Państwo jesteście na pierwszej linii; pomagacie tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Można na Was liczyć w każdej trudnej życiowej sytuacji. Jest to pomoc nie do przecenienia i za to Wam dziś bardzo dziękuję - powiedział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia podczas ceremonii wręczenia Złotych, Srebrnych i Brązowych Medali za Długoletnią Służbę najbardziej zasłużonym pracownikom służb publicznych.

Już po raz 85 studenci pierwszego roku wspólnie z profesorami odśpiewali uroczyście "Gaudeamus igitur" w gmachu głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wśród zaproszonych gości na inauguracji nowego roku akademickiego 2010/2011 obecny był wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Wielkopolski Oddział Żandarmerii Wojskowej im. por. Arkadego Fiedlera obchodzi swoje święto. W uroczystościach uczestniczył wicewojewoda Przemysław Pacia.

Dziś decyzją wojewody po raz kolejny zmniejszony zostanie zrzut ze zbiornika Jeziorsko. Od godziny 18:00 będzie wynosił 250 metrów sześciennych na sekundę. To o 20 m3/s mniej niż do tej pory.

 

- Codziennie przejeżdżam obok tego pomnika, upamiętniającego bohaterów, którzy za wierność Polsce oddali własne życie i zastanawiam się, czy wystarczająco często myślimy o ojczyźnie? Czy kochamy ją wystarczająco, aby odrzucać podziały i jednoczyć się wokół wspólnego celu, tak jak nasi ojcowie i dziadkowie? Nasz patriotyzm nie wymaga dziś stawania z bronią w ręku, nie grozi uwięzieniem i torturami, potrzeba jedynie rzeczywistej troski i godnej służby krajowi - powiedział w Poznaniu wicewojewoda Przemysław Pacia podczas uroczystości upamiętniających 71.

Pamiątkowe dyplomy oraz wędkarskie akcesoria dla najbardziej zasłużonych kostrzyńskich wędkarzy, a także statuetkę rybaka dla Kazimierza Dworczaka prezesa Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Kostrzynie, przekazał wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia na niedzielnej uroczystości z okazji 50.rocznicy działania PZW w tym mieście.

Turek wzbogacił się o kolejnego "orlika" - kompleks boisk wybudowanych w ramach rządowego programu "Orlik 2012". W uroczystym otwarciu nowoczesnego obiektu sportowego wziął udział wojewoda wielkopolski Piotr Florek, który wspólnie z burmistrzem Turku Zdzisławem Czaplą przecięli symboliczną wstęgę otwierając tym samym nowe boisko.

W Sali Renesansowej Ratusza Poznańskiego odbyły się uroczystości z okazji XX-lecia działalności Lions Clubs International. Gościem gali był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Lions jest jedną z największych na świecie pozarządową organizacją charytatywną, działającą w 205 krajach.

Celnicy w Poznaniu obchodzili dziś swoje święto. Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele Garnizonowym. W uroczystym apelu przed siedzibą Izby Celnej wziął udział wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Tegoroczne obchody były doskonałą okazją do złożenia wszystkim celnikom gratulacji oraz podziękowań za codzienną pracę.

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia był gościem uroczystości z okazji 125-lecia Średzkiej Spółdzielni Mleczarskiej "JANA". Spółdzielnia jest najstarszym zakładem produkcyjnym w regionie.

17 przedstawicieli Komisji Europejskiej odwiedziło dziś stolicę Wielkopolski. Była to siódma wizyta studyjna w ramach programu informowania urzędników KE o państwach członkowskich, podczas której goście mają możliwość zapoznania się z administracją, gospodarką i kulturą goszczącego ich kraju. Gospodarzem spotkania był wojewoda Piotr Florek, który spotkał się z urzędnikami odpowiedzialnymi między innymi za transport, infrastrukturę, rozwój regionalny i rolnictwo.

O ratowaniu i poprawie jakości życia poprzez transplantologię debatuje dziś kilkuset uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Wielkopolski. Na Uniwersytecie Medycznym wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia otworzył konferencję "Transplantologia - co warto wiedzieć?!" .

Strony