Archiwum wydarzeń - Październik 2010

W przeddzień 99. urodzin wojewoda wielkopolski Piotr Florek gościł majora Zygfryda Kordusa. Wojewoda wręczył jubilatowi pamiątkową szablę i złożył życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz nieustającej pogody ducha.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek gościł dziś rządową delegację Bośni i Hercegowiny. W spotkaniu uczestniczyli wicepremier rządu Republiki Serbskiej Jasna Brkić, wiceminister stosunków ekonomicznych i współpracy regionalnej Republiki Serbskiej Aida Bogdan, ambasador Bośni i Hercegowiny Koviljka Špirić oraz kandydat na konsula honorowego Bośni i Hercegowiny, prezes Eco Instal Holding sp. z o.o. Jacek Günther-Ślaski.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek spotkał się dziś z uczniami poznańskich szkół, którzy na zaproszenie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Warta od wczoraj sprzątali groby na Cytadeli. Celem akcji było upamiętnienie żołnierzy różnych narodowości poległych na frontach wojen, którzy spoczywają na stokach dawnego Fortu Winiary. Wojewoda zapalił również znicze na grobach polskich lotników z 1939 roku.

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia wziął udział w dwudniowych obradach II Szczytu Politycznego Partnerstwa Odry, zakończonego w środę w Szczecinie. Tematami przewodnimi spotkania były transgraniczna współpraca naukowo-badawcza oraz rozwój infrastruktury i transportu. Oba zagadnienia zostały wybrane do realizacji podczas I Szczytu Politycznego, który odbył się w Poznaniu przed dwoma laty.

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia i Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Walkowiak podczas uroczystości w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu wręczyli nauczycielom nagrody przyznane z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku Minister Edukacji Katarzyna Hall wyróżniła 23 wielkopolskich pedagogów; 83 osoby zostały uhonorowane przez kuratora oświaty.

Ambasador Belgii Raul Delcourte, przebywający po raz pierwszy w stolicy naszego regionu, spotkał się z wojewodą wielkopolskim Piotrem Florkiem. W spotkaniu towarzyszył mu konsul honorowy Jan Spilliaert.

Międzynarodową konferencją naukową "Włókna naturalne i rośliny zielarskie wczoraj, dziś i jutro" Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu uczcił 80-lecie powstania. Gratulacje władzom i pracownikom placówki naukowej złożył w trakcie spotkania jubileuszowego wicewojewoda Przemysław Pacia, dekorując jednocześnie najbardziej zasłużonych badaczy odznaczeniami państwowymi.

W centrum Nekli wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w uroczystym oddaniu do użytku wyremontowanej drogi powiatowej Nekla-Mystki. Rondo, przebudowę skrzyżowań i budowę chodnika dla pieszych i rowerzystów dofinansowano w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

W barwach drużyny gospodarzy - Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im Charles de Gaulle’a w Poznaniu wystąpił wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia podczas IV Turnieju Piłki Ręcznej Oświata Cup - Dla Karola Bieleckiego.

O parytetach, różnicach w polskiej i peruwiańskiej administracji oraz przygotowaniach do Euro 2012 rozmawiał wojewoda wielkopolski Piotr Florek z goszczącą w Poznaniu ambasador Republiki Peru Marthy Chavarri Dupuy.

W siedzibie poznańskiej Gminy Żydowskiej attaché ds. kultury Ambasady Izraela Alon Simhayoff wręczył medal "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata" nadany za uratowanie w czasie wojny 19-letniej Żydówki. W imieniu zmarłej Anieli Stachery odznaczenie przyjęła wnuczka bohaterki, Ewa Gibińska z Plewisk koło Poznania. Gościem uroczystości był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W finansach zaufanie to wartość bezcenna. Państwo 20 lat temu tworząc Gospodarczy Bank Wielkopolski pokazali, że można pomnażać kapitał w oparciu o szacunek do partnerów biznesowych. Zawsze kierujecie się dobrem klientów a nie maksymalizacją zysków. Wszystkim - radom nadzorczym, zarządom, pracownikom, którzy przyczynili się do zbudowania obecnej pozycji banku chciałbym podziękować i pogratulować - powiedział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia w czasie uroczystości z okazji 20-lecia GBW.

Strony