Archiwum wydarzeń - Luty 2012

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem akcji „Bollwerk” wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia wraz z kombatantami i mieszkańcami Poznania uczcił pamięć dwunastu żołnierzy AK i pięciu mieszkańców Chwaliszewa, którzy w 1942 roku przeprowadzili akcję podpalenia niemieckich magazynów w porcie rzecznym.

W sali Witolda Celichowskiego wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia wręczył odznaczenia państwowe. Zasłużeni Wielkopolanie uhonorowani zostali Krzyżami Zasługi, Krzyżami Zesłańców Sybiru, Medalami za Zasługi dla Obronności oraz Medalami za Długoletnią Służbę.

Aby wybrać się na jeden z piłkarskich meczy organizowanych w ramach Euro 2012 na Ukrainie musimy mieć ważny paszport. Wyjeżdżając do Egiptu, Maroka czy Tunezji okres ważności tego dokumentu nie może być krótszy niż sześć miesięcy. O tym, że ze złożeniem wniosku o paszport nie powinniśmy czekać na ostatnią chwilę przekonywał na specjalnej konferencji wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W południe, na górnym tarasie Cytadeli Poznańskiej, wojewoda wielkopolski Piotr Florek wraz z kombatantami i poznaniakami złożył kwiaty na grobach Cytadelowców, żołnierzy radzieckich i alianckich podczas obchodów 67. rocznicy zakończenia walk o Poznań. Uroczystości poprzedziło wycie syren oraz bicie Dzwonu Pokoju.

Medal Pamiątkowy „Ad Perpetuam Rei Memoriam - Na Wieczną rzeczy Pamiątkę” odebrał z rąk wojewody wielkopolskiego Piotra Florka Jan A.P. Kaczmarek - wybitny artysta, kompozytor, laureat Oskara za muzykę do filmu „Marzyciel”.

Wiele specjalistycznych szkoleń, nabycie nowoczesnego sprzętu i wzorowe wykonywanie obowiązków - takie wnioski płyną z podsumowania roku, które przeprowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz strażacy-ochotnicy ze Słupcy. Gośćmi strażackiego spotkania byli wicemarszałek Sejmu RP Eugeniusz Grzeszczak, wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych w Poznaniu ma już 65 lat. Główne uroczystości związane z jubileuszem odbyły się w jednym z pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich. W rocznicowych obchodach uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Każdego roku dochodzi do wypadków na zamarzniętych akwenach wodnych. Człowiek pozostawiony w lodowatej wodzie bez pomocy - nie ma żadnych szans na przeżycie. Rokrocznie, tuż przed feriami w Poznaniu odbywa się pokaz ratownictwa wodnego skierowany do uczniów. Nad jeziorem Rusałka z dziećmi spotkał się wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Ma powierzchnię 20 metrów i ponad 4 metry wysokości - w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu z okazji Europejskiego Dnia Numeru 112 stanął gigantyczny telefon pomalowany przez dzieci. Wojewoda Piotr Florek witając dzieci podkreślał, że uniwersalność numeru 112 gwarantuje jego skuteczność: to numer ogólnoeuropejski, łatwy do zapamiętania i integrujący wszystkie służby.

„Pewnego pięknego dnia, gdy słońce świeciło, ptaszki ćwierkały, Pippi spała, trzymała nogi na poduszce, a głowę głęboko pod kołdrą” - tak zaczyna się opowieść Pippi Langstrumpf, której fragmenty wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia czytał dzieciom w Szpitalu Dziecięcym im. B. Krysiewicza w Poznaniu. Wicewojewoda spotkał się z małymi pacjentami z okazji Światowego Dnia Chorego.

Tłumy gości - przyjaciół poznańskiego Hospicjum Palium - przyszły w niedzielne, mroźne popołudnie do auli uniwersyteckiej. To dla nich został zorganizowany koncert, w podziękowaniu za pomoc i wsparcie. W wydarzeniu wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W Mieścisku, w Domu Kultury, wojewoda wielkopolski Piotr Florek był gościem Jubileuszu 30-lecia pracy Andrzeja Banaszyńskiego - wójta Gminy Mieścisko. Podczas uroczystości wojewoda odznaczył włodarza gminy Złotym Medalem za Długoletnią Służbę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków oraz wręczył pamiątkowy medal imienia Witolda Celichowskiego.