Archiwum wydarzeń - Kwiecień 2012

Uroczysty złoty jubileusz kapłaństwa księdza arcybiskupa Józefa Kowalczyka, Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski połączony został z tegorocznym odpustem ku czci św. Wojciecha. W święcie, które rozpoczęła suma odpustowa, wziął udział wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

W sobotę, na nieco ponad miesiąc przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, w Poznaniu zaprezentowany został Puchar Henri Delaunaya, o który już w czerwcu walczyć będą drużyny podczas meczowych rozgrywek. Na prezentacji piłkarskiego trofeum wśród zaproszonych gości obecny był wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

55 lat temu w 100 zarejestrowanych w mieście odbiornikach po raz pierwszy odbierać można było program Poznańskiej Telewizji. Wojewoda wielkopolski Piotr Florek podczas uroczystej gali jubileuszowej złożył wszystkim osobom związanym z regionalną telewizją gratulacje i życzenia dalszych, równie doniosłych rocznic.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył dziś odznaczenia państwowe blisko 40 zasłużonym mieszkańcom regionu. Wyróżnieni Wielkopolanie uhonorowani zostali między innymi Krzyżem Wolności i Solidarności, Krzyżami Zasługi, Medalami za Długoletnią Służbę oraz odznakami honorowymi „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Od niedzieli, 29 kwietnia do 10 maja br. w województwie wielkopolskim będzie prowadzona wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących. Na terenie lasów, pól, pastwisk i nieużytków rolnych zrzucana będzie z samolotów szczepionka przeciw wściekliźnie. Szczepionka umieszczona jest w przynęcie o kształcie kostki koloru zielono-brązowego o wymiarach 3cm-3cm-1cm.

"Halo, halo, Radio Poznań, fala 270,3 metra" - tymi słowami rozpoczęła się 85 lat temu pierwsza transmisja poznańskiego radia. Wyjątkowy jubileusz Radia Merkury świętowali dziennikarze, rzesze oddanych słuchaczy i wszyscy goście uroczystości rocznicowych, wśród których był też wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W Poznaniu rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO. Wśród zaproszonych gości na uroczystości otwarcia imprezy obecny był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Na targach prezentowany jest najnowszy sprzęt ratowniczy, między innymi śmigłowiec MD Explorer przeznaczony do akcji poszukiwawczych i ratunkowych.

Dziś w Poznaniu zostało oficjalnie otwarte Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego. W skład kompleksu wchodzi nowoczesna aula, sale wykładowe, laboratoria i pracownie wyposażone w sprzęt najwyższej jakości, biblioteki, archiwa oraz powierzchnie magazynowe. Gościem uroczystości był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Z innowacyjnego centrum będą korzystać naukowcy i studenci a swoją siedzibę znajdą tam: Katedry Biochemii i Biotechnologii, Łąkarstwa, Uprawy Roli i Roślin.

Uroczystości odpustowe w kościele pod wezwaniem św. Jerzego w Poznaniu rozpoczęła msza w intencji policjantów. W ceremonii wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Czworo uczniów poznańskich szkół zaprosił wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia do wspólnego obejrzenia meczu piłkarskiego Warty Poznań z Ruchem Radzionków. Ola, bliźniacy Piotr i Marek oraz Kuba to zwycięzcy II Poznańskiego Biegu im. Ojca Jońca z 13 kwietnia. Medaliści z najmłodszych kategorii wiekowych zasiedli podczas niedzielnego meczu w loży honorowej.

W Poznaniu odbyła się ogólnopolska akcja krwiodawstwa - Motoserce 2012 zorganizowana przez kluby motocyklowe zrzeszone w Kongresie Klubów Motocyklowych. Współorganizatorem imprezy, objętej patronatem przez wicewojewodę wielkopolskiego Przemysława Pacię, był Polski Czerwony Krzyż.

W Radzewie niedaleko Kórnika uroczyście otwarto plac zabaw im. Marka Serwatkiewicza - dyrektora Szkoły Podstawowej w Radzenie, zmarłego w 2010 r. społecznika i pomysłodawcy budowy placu. Wśród zaproszonych gości obecny był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który podarował dzieciom komplet zabawek.

Strony