Archiwum wydarzeń - Lipiec 2012

W niedzielę odbyła się oficjalna prezentacja drużyny piłkarskiej Warta Poznań, rozpoczynającej nowy sezon 2012-2013. Gościem gali był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który piłkarzom podziękował za miniony sezon.

W Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu rozpoczęły się dziś uroczystości z okazji święta policji. Gościem policyjnej gali był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który złożył gratulacje i podziękowania funkcjonariuszom. Wręczone zostały awanse na wyższe stopnie policyjne, odznaczenia państwowe i nagrody - dla najlepszych dzielnicowych w Poznaniu i powiecie.

Wojewódzkie obchody Święta Policji odbyły się w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tradycyjnie święto było okazją do podziękowań, awansów i nominacji najlepszych funkcjonariuszy. Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia wraz z wojewódzkim komendantem policji i zastępcą komendanta głównego wręczył najbardziej zasłużonym policjantom odznaczenia państwowe i akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne.

Siedmioro pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wielkopolsce zostało uhonorowanych odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa”. Odznaczenia wręczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który pogratulował nagrodzonym i życzył dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

W Poznaniu, pod Pomnikiem ku czci Pomordowanych Policjantów II RP rozpoczęły się dwudniowe obchody święta wielkopolskiej policji. Hołd ofiarom czasu wojny oddał wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który pod pomnikiem złożył kwiaty.

Uroczysta sesja rady miejskiej w Domu Kultury w Kole, rozpoczęła jubileusz z okazji 650. rocznicy przyznania miastu przywileju lokacyjnego przez króla Kazimierza Wielkiego. Gościem dostojnego jubileuszu był wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Złote i Srebrne Medale za Długoletnią Służbę wręczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia najbardziej zasłużonym spółdzielcom z Wielkopolski. Uroczystość odbyła się w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Spółdzielczości.

W roku 2012 Golina świętuje 650-lecie nadania praw miejskich. Zwieńczeniem tegorocznego jubileuszu były Dni Goliny, w których uczestniczył wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek odwiedził Opalenicę. Podczas spotkania z władzami miasta, podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania do Euro 2012. - Jestem dumny, że na kartach historii to właśnie Wielkopolska zapisała się jako jeden z gospodarzy tego największego sportowego święta. Było to zwieńczenie wieloletnich przygotowań, w których na równi z Poznaniem prym wiodła również Opalenica - powiedział wojewoda, który na ręce zastępcy burmistrza Andrzeja Mainki złożył gratulacje dla wszystkich, którzy pracowali przy organizacji centrum pobytowego.

Gdybym była olbrzymem, spełniłaby się większość z mych marzeń, a mam ich bardzo dużo - tak zaczyna się jedno z opowiadań w zbiorze „Małe Wielkie Pisanie”, wydanym przy okazji projektu „W świecie Guliwera”. Tomik wraz z zebranymi przez Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich oraz Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie pracami przygotowanymi w ramach konkursów plastycznych „Gdybym był olbrzymem”, „Pod lupą”, „Małe - wielkie” i „Mikrokosmos” stanowi element wystawy, którą dziś otworzył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W Starostwie Powiatowym w Rawiczu, z udziałem wojewody wielkopolskiego Piotra Florka, odbyła się uroczysta sesja powiatu. Podczas spotkania wojewoda wręczył Złote i Srebrne Medale za Długoletnią Służbę wyróżnionym pracownikom.

Kaliszu, w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej, 349 absolwentów otrzymało promocję na pierwszy stopień oficerski Służby Więziennej. Gośćmi uroczystej promocji byli: minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej, wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, oficerowie służb mundurowych, parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz miejskich, samorządu, świata nauki i kultury.

Strony