Archiwum wydarzeń - Wrzesień 2012

Na jeden dzień hol Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu zamieniony został w pracownię krawiecką, w której powstało blisko 150 lalek w ramach akcji „Szyjemy lalki dla Elizy”. Zabawki trafią na aukcje, z których dochód pomaga w leczeniu małej Elizy, cierpiącej na wyjątkowo rzadką chorobę Niemanna-Picka.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek był gościem jubileuszowej gali z okazji 20-lecia Wielkopolskiej Izby Budownictwa w Poznaniu. Wyróżnionym pracownikom wręczył Medale za Długoletnią Służbę.

Tegoroczna inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym rozpoczęła się od wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych. W fundamentach pod przyszłą siedzibą Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej znalazła się zabytkowa cegła, którą przekazał wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Przez 10 dni trwały ćwiczenia Sił Zbrojnych RP - „Anakonda 12”, w których uczestniczyły jednostki wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej oraz układ pozamilitarny. Głównym celem było sprawdzenie dowództw, sztabów i żołnierzy w zakresie planowania, organizowania i prowadzenia działań obronnych z udziałem sił sojuszniczych oraz przy współpracy z jednostkami administracji publicznej.

Apel Pamięci rozpoczął uroczystości w 73. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej przypomniano wszystkich zaangażowanych w działalność konspiracyjną. W imieniu wojewody wielkopolskiego kwiaty złożył dyrektor Biura Wojewody Andrzej Plesiński.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył dziś odznaczenia państwowe. Zasłużeni Wielkopolanie uhonorowani zostali między innymi Krzyżami Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżami Wolności i Solidarności, Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Długoletnią Służbę i Medalami za Ofiarność i Odwagę.

21 września to od 13 lat ustawowy Dzień Służby Celnej. Tegoroczne wojewódzkie obchody święta celników po raz pierwszy odbyły się poza stolicą regionu - w Kaliszu. Na kaliskim rynku wręczono odznaczenia i awanse a życzenia wraz z podziękowaniami za całoroczną służbę przekazał funkcjonariuszom wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Od dziś w Poznaniu trwają VI Światowe Dni Innowacji, w których otwarciu wziął udział wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Tegoroczne, organizowane przez Urząd Marszałkowski, Dni Innowacji otworzył panel dyskusyjny poświęcony zagadnieniom związanym z pozyskiwaniem i poszanowaniem energii.

Z okazji 20-lecia Przedsiębiorstwa GEOMAT, wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył jego pracownikom Medale za Długoletnią Służbę. Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Geodezyjno - Kartograficzne „GEOMAT” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, z siedzibą w Poznaniu w obecnej formie funkcjonuje od roku 1992.

W Ostrowie Wielkopolskim oddano do użytku przyszpitalną, nowoczesną Przychodnię Specjalistyczną. W uroczystości oddania do użytku nowej inwestycji, na zaproszenie starosty ostrowskiego, wziął udział wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Na trzy dni poznański Uniwersytet im. Adama Mickiewicza stał się gospodarzem II Ogólnopolskiego Kongresu Politologii. Dla ponad tysiąca badaczy konferencja stała się okazją do debaty związanej z głównym tematem kongresu - "Polska i Europa wobec wyzwań współczesnego świata".

Tu, w Wielkopolsce, potraktowanej z niewyobrażalnym okrucieństwem i brutalnością przez niemieckiego okupanta, doskonale rozumiemy ogrom polskich cierpień doznanych na Wschodzie. Dlatego dzisiaj, w rocznicę dramatycznych wydarzeń, oddajemy hołd wszystkim ofiarom tej tragedii - mówił wojewoda wielkopolski Piotr Florek podczas uroczystości upamiętniającej 73. rocznicę napaści ZSRR na Polskę.

Strony