Archiwum wydarzeń - Sierpień 2013

W sobotnie popołudnie na płycie poznańskiego Starego Ryneku stanęły zabytkowe auta, motocykle i rowery, które wcześniej pokonały trasę 40. Poznańskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Gratulacje zwycięzcom składał wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W Sierakowie zakończył się właśnie VII Zjazd Związku Producentów Ryb. Dwudniowe spotkanie stanowiło doskonałą okazję do uhonorowania tych, którzy w sposób szczególny przyczynili się do rozwoju tej dziedziny gospodarki. Najbardziej zasłużonym producentom ryb wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia wręczył Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu obradował Interdyscyplinarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych. Po spotkaniu wojewoda wielkopolski zobowiązał władze klubu KKS Lech Poznań do podjęcia działań uniemożliwiających występowanie incydentów i naruszeń prawa, które dotychczas miały miejsce podczas rozgrywanych w Poznaniu meczy.

Od dziś wielkopolska policja ma 80 nowych funkcjonariuszy. Gościem uroczystego ślubowania nowo przyjętych do służby policjantów był wojewoda wielkopolski Piotr Florek, który pogratulował adeptom i życzył im sukcesów zawodowych.

Tegorocznym gospodarzem XV Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynek była Środa Wielkopolska. Wśród zaproszonych gości obecny był wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Uroczystość rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego.

Przemarsz korowodu, pokazy sprzętu rolniczego, wystawa pszczelarska, degustacja wypieków, to tylko nieliczne atrakcje zorganizowane podczas święta plonów gminy Pobiedziska. W niedzielnych uroczystościach wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Na jeziorze Płotki w Pile rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP i OSP w Płetwonurkowaniu. Gościem zawodów był wojewoda wielkopolski Piotr Florek, który wspólnie z wielkopolskim komendantem wojewódzkim PSP Wojciechem Mendelakiem wręczyli najlepszym płetwonurkom pamiątkowe medale i puchary.

W gminie Tarnowo Podgórne, przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II, w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”, powstał w tym roku nowoczesny plac zabaw. To jedna z 22 inwestycji realizowanych w Wielkopolsce przy wsparciu rządowej dotacji. Od 2009 roku w całym województwie dzięki programowi powstały przy szkołach 232 place zabaw oraz ponad tysiąc miejsc z kreatywnymi pomocami dla najmłodszych. W tym roku programem „Radosna Szkoła” objęte zostały szkoły filialne.

W Poznaniu rozpoczęły się obchody święta Wojska Polskiego. Wręczenie odznaczeń, aktów mianowań i nagród poprzedziło złożenie meldunku dowódcy garnizonu i apel pamięci. W uroczystościach wziął udział wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Nadal łamane są przepisy dotyczące bezpieczeństwa na poznańskim Stadionie Miejskim - stwierdził wojewoda Piotr Florek oceniając niedzielny mecz Lecha Poznań z Koroną Kielce. Kompleksowy raport z organizacji spotkania przedstawiony zostanie w przyszłym tygodniu podczas posiedzenia Zespołu ds. Imprez Masowych w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wydał dziś zakaz przeprowadzenia imprezy masowej z udziałem publiczności w wydzielonej trybunie nr 2 na Stadionie Miejskim w Poznaniu w czasie meczu Lecha Poznań z Koroną Kielce w dniu 11 sierpnia br. Swojej decyzji nadał rygor natychmiastowej wykonalności.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek i członek zarządu TVP Marian Zalewski podpisali dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu porozumienie o warunkach współpracy przy tworzeniu Regionalnego Systemu Ostrzegania.

Strony