Archiwum wydarzeń - Listopad 2013

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w otwarciu Zjazdu Lekarzy Ziemi Konińskiej. Lekarze i pielęgniarki z regionu konińskiego spotkali się już po raz siódmy.

Życie 4-miesięcznego Dominika uratował policjant, który przypadkowo przejeżdżał obok próbującej pomóc chłopcu zrozpaczonej matki. Funkcjonariusz jest jednym z 72 policjantów, którzy za swój bohaterski czyn otrzymali odznakę „Kryształowej Gwiazdy” podczas uroczystej gali. Funkcjonariuszom gratulował wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Z udziałem wojewody Piotr Florka i wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego policji Rafała Batkowskiego odbyło się sympozjum „Ucieczki nieletnich jako problem społeczny”, organizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, Zakład Poprawczy w Poznaniu i Zakład Resocjalizacji Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM.

W Krotoszynie, z udziałem wojewody wielkopolskiego Piotra Florka, odbył się jubileusz 15-lecia Powiatu Krotoszyńskiego oraz 5-lecia oficjalnej współpracy powiatu z samorządem Powiatu Ziemskiego Germersheim w Nadrenii Palatynacie.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek i wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Walkowiak wręczyli dziś najzdolniejszym uczniom z całego województwa Stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Tradycyjnie w listopadzie Uniwersytet Przyrodniczy obchodzi Dzień Patrona - Augusta Cieszkowskiego. Główne uroczystości odbyły się dzisiaj w Sali Biocentrum z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w uroczystości, którą z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowali wielkopolscy strażacy. Najlepsi z nich odebrali z rąk wojewody odznaczenia państwowe i medale.

21 listopada od 23 lat obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. W przededniu święta, z pracownikami socjalnymi z całej Wielkopolski spotkał się wojewoda Piotr Florek.

Pacjenci chorzy na gruźlicę od dziś będą leczeni w gruntownie zmodernizowanym szpitalu Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii w Ludwikowie. W uroczystym otwarciu oddziałów leczenia gruźlicy uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek przewodniczył dziś obradom Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, poświęconej zmianom w przepisach prawa w zakresie ograniczenia możliwości nadużywania zwolnień lekarskich.

W Bazylice Archikatedralnej pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego metropolity poznańskiego odprawiona została msza święta w intencji władców polskich z dynastii Piastów.

Wielkopolskie Centrum Onkologii obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia działalności. Gościem uroczystej gali był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który podziękował wszystkim byłym i obecnym pracownikom szpitala za codzienną pracę. Wśród zaproszonych gości obecni byli także przedstawiciele świata medycznego, samorządów, parlamentu, rektorzy wyższych uczelni, pacjenci i osoby związane ze szpitalem.

Strony