Archiwum wydarzeń - Kwiecień 2014

W Poznaniu, z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci, odbyła się debata poświęcona rozbudowie kliniki hematologii. Klinika Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej uniwersyteckiego szpitala dziecięcego im. Karola Jonschera ma zostać przeniesiona do nowego, większego budynku.

W Auli Uniwersyteckiej odbyła się dziś uroczystość poświęcona tradycjom anglistycznym w Poznaniu. Wśród zaproszonych gości obecny był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. W wydarzeniu uczestniczyli także pracownicy Wydziału Anglistyki, absolwenci, studenci oraz przedstawiciele poznańskich uczelni.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wydał zakaz przeprowadzenia imprezy masowej z udziałem publiczności na trybunie nr 2 oraz w wydzielonym sektorze dla gości na trybunie nr 4 na INEA Stadionie w Poznaniu podczas najbliższego meczu KKS Lech Poznań z Wisłą Kraków, rozgrywanego 25 kwietnia br. Decyzję wojewody poprzedziło posiedzenie Zespołu interdyscyplinarnego ds.bezpieczeństwa imprez masowych.

II edycja NPPDL

17-04-2014

Minister Administracji i Cyfryzacji zatwierdził przedstawioną przez wojewodę wielkopolskiego Piotra Florka listę 35 wniosków, które zostaną dofinansowane w tym roku w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój. 17 projektów powiatowych i 18 gminnych dofinansowanych zostanie łączną kwotą 57 939 000 złotych, co pozwoli na remont kolejnych 100 kilometrów dróg lokalnych.

Wiktor Hoffman, uczeń Gimnazjum Dwujęzycznego im. Dąbrówki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Poznaniu oraz Kamil Piechowiak z Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Luboniu to laureaci aż czterech konkursów przedmiotowych jednocześnie. Zaświadczenia, dzięki którym uczniowie zwolnieni będą z części egzaminu gimnazjalnego wręczył wojewoda wielkopolski Piotr Florek wraz z wielkopolskim kuratorem oświaty Elżbietą Walkowiak.

Dziś w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody 74. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i drugiej masowej zsyłki Polaków na Sybir. Uczestniczył w nich wojewoda wielkopolski Piotr Florek, rodziny katyńskie, przedstawiciele korpusu konsularnego, służb, samorządowcy, kombatanci i poznaniacy.

Ponad 1300 zawodników z całego kraju stanęło na starcie IV Poznańskiego Biegu im. Ojca Józefa Jońca. Sygnał do rozpoczęcia rywalizacji wystrzałem ze startera dał wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który po biegu wspólnie z krajowym duszpasterzem sportowców, księdzem Edwardem Pieniem i siostrą ojca Jońca uhonorował zwycięzców zawodów medalami oraz pogratulował wyniku.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek i wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Walkowiak wręczyli nagrody laureatom wojewódzkiej edycji konkursu MEN „Mam 6 lat”. W III edycji konkursu główne nagrody odebrali przedstawiciele Przedszkola nr 181 w Zespole Szkół nr 7 w Poznaniu, Szkoły Podstawowej nr 3 w Luboniu oraz Barbara Stolarska ze Szkoły Podstawowej w Golinie.

Poznańscy antyterroryści z samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego Policji obchodzą w tym roku jubileusz 35-lecia działalności. Z tej okazji na poligonie w Biedrusku przygotowany został pokaz sprzętu i umiejętności specjalnie przeszkolonych funkcjonariuszy. Gościem obchodów był wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Konferencje, panele dyskusyjne, wystawy to tylko niektóre wydarzenia towarzyszące, które zostały przygotowane w ramach jubileuszu 30-lecia działalności Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Gościem inauguracji obchodów był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Securex 2014

09-04-2014

W ramach XX Międzynarodowej Wystawy Zabezpieczeń Securex odbyła się konferencja pod hasłem „Realizacja uprawnień i obowiązków przez straże miejskie i gminne w kontekście współpracy z innymi formacjami mundurowymi”, podczas której wystąpił między innymi wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Wielkopolska policja ma od dziś 120 nowych funkcjonariuszy. Gościem uroczystego ślubowania nowo przyjętych do służby policjantów był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który pogratulował adeptom, życząc aby służba, którą wybrali była dla nich źródłem radości i spełnienia.

Strony