Archiwum wydarzeń - Lipiec 2014

Właśnie dziś mija 100 lat od wybuchu I wojny światowej. By uczcić pamięć ofiar wojny, wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia złożył kwiaty na Cmentarzu Wojennym Wspólnoty Brytyjskiej na poznańskiej Cytadeli.

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, komendant główny policji Marek Działoszyński i wojewódzki komendant policji Rafał Batkowski wręczyli odznaczenia funkcjonariuszom, którzy z okazji Święta Policji spotkali się podczas uroczystości wojewódzkich na poznańskim Placu Wolności.

Święto Policji

18-07-2014

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia był gościem miejskich uroczystości z okazji obchodów Święta Policji. Lipcowe obchody to dla funkcjonariuszy czas wyróżnień, awansów, odznaczeń i podziękowań. W tym roku przypada 95. rocznica powstania Policji Państwowej.

Do 25 lipca w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego prezentowana jest wystawa fotograficzna „Policja dawniej i dziś”, zorganizowana z okazji obchodów 95-lecia Policji Państwowej przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Wojewoda wielkopolski Piotr Florek otworzył ją razem z komendantem wojewódzkim policji Rafałem Batkowskim.

Podczas 19. Pikniku Sołtysów w Sompolnie ogłoszono wyniki konkursu na Najpopularniejszego Sołtysa Regionu Konińskiego. Gratulację zwycięzcy – sołtysowi Sławska Wiesławowi Czai – złożył wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Wspólne rozmowy, oglądanie zdjęć oraz gra na konsoli Xbox - takie atrakcje przygotowali członkowie Klubu Wolontariat Wielkopolski na poznańskiej Wildzie. Gościem klubowiczów był wicewojewoda Przemysław Pacia.

Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał z rąk wojewody wielkopolskiego Piotra Florka doktor Jacek Brzeziński. Wręczone dziś odznaczenie jest uhonorowaniem długoletniej działalności na rzecz ochrony zdrowia, a także działalności zawodowej i społecznej.

Wielkopolska policja ma od dziś ośmiu nowych policjantów. Gratulacje nowo przyjętym funkcjonariuszom złożył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Po ukończeniu sześciomiesięcznego szkolenia rozpoczną służbę w oddziałach prewencji w Poznaniu oraz w Komendzie Powiatowej Policji w Międzychodzie.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w Gali Finałowej IX Ogólnopolskiego Przystanku PaT, która odbyła się w Koninie. Trwający od 2 do 6 lipca Ogólnopolski Przystanek PaT to podsumowanie całorocznych działań profilaktycznych w ramach programu „Profilaktyka a Ty”.

W konińskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej wojewoda wielkopolski Piotr Florek spotkał się z uczestnikami konferencji „Wiejska Polska”, którą otworzyła małżonka prezydenta RP Anna Komorowska.

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia był gościem uroczystej promocji absolwentów Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. O jedno miejsce w poznańskiej szkole starało się kilku kandydatów. Najlepsi z nich przez dwa lata poznawali teoretyczne i praktyczne tajniki zawodu strażaka.