Archiwum wydarzeń - Wrzesień 2014

Meczem piłkarskim Old Boys Pogoni Śmigiel z reprezentacją parlamentarzystów uczczono jubileusz 85-lecia istnienia klubu piłkarskiego ze Śmigla. Zawodników dopingował wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek był gościem uroczystości z okazji nadania sztandaru Komendzie Powiatowej PSP w Szamotułach. Obchody poprzedziła msza święta, po której strażacy wraz z zaproszonymi gośćmi przemaszerowali ulicami miasta na uroczysty apel na rynku.

Polskie Państwo Podziemne było fenomenem na skalę świata - w okupowanym kraju odtworzone zostały struktury administracji, sądownictwa, armii i życia cywilnego. W 75. rocznicę powstania PPP wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w uroczystościach upamiętniających twórców i działaczy tajnej organizacji, która stała się jednym z symboli oporu II wojny światowej.  

Nadanie sztandaru Izbie Celnej w Poznaniu było jednym z głównych wydarzeń wielkopolskich obchodów Dnia Służby Celnej. Gościem uroczystości był wojewoda wielkopolski Piotr Florek, który przekazał sztandar jednostce.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek gościł dziś przedstawicieli Komisji Senackiej Republiki Czeskiej ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się uroczysta gala kończąca wielkopolsko-lubuski etap konkursu "Lodołamacze 2014". Jego celem jest nagradzanie firm, które osiągnęły sukces, a jednocześnie zatrudniają osoby niepełnosprawne. Gościem uroczystości i patronem konkursu był wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

60-lecie powołania Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz 95-lecie służb sanitarnych w Polsce były okazją do podziękowania wszystkim pracownikom wojewódzkich i powiatowych struktur sanepidu za ich codzienną pracę. W obchodzonych w poniedziałek uroczystościach jubileuszowych wziął udział wojewoda wielkopolski Piotr Florek, który wręczył Medale za Długoletnią Służbę najbardziej zasłużonym pracownikom inspekcji.

- Każda uroczystość upamiętniająca ofiary wojny jest w rzeczywistości wołaniem o prawdę, sprawiedliwość i pokój. Nasz apel od lat wybrzmiewa podczas Marszu Pamięci ulicami Poznania - mówił wojewoda wielkopolski Piotr Florek podczas obchodów 75. rocznicy napaści wojsk radzieckich na Polskę.

Dzień Sybiraka

17-09-2014

Po raz pierwszy w tym roku dzień 17 września obchodzony był jako Dzień Sybiraka. Z tej okazji, w ramach uroczystości rocznicowych agresji sowieckiej na Polskę w 1939 roku, wojewoda Piotr Florek zaprosił wielkopolskich sybiraków aby wspólnie oddać hołd wszystkim rodakom zesłanym na Syberię.

W Kościołkowie pod Zagórowem (pow. słupecki) wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył Złoty Krzyż Zasługi żonie zmarłego w listopadzie ubiegłego roku Ryszarda Dembowskiego.

22 honorowe gwoździe wbito w drzewiec sztandaru, który od soboty jest chlubą Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. W uroczystościach nadania sztandaru wzięli udział między innymi wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak, wojewoda wielkopolski Piotr Florek, komendant główny policji Marek Działoszyński, komendanci wojewódzcy policji, straży oraz samorządowcy.

Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę wręczył najbardziej zasłużonym Wielkopolanom wojewoda Piotr Florek. Wśród odznaczonych znaleźli się działacze stowarzyszeń, kombatanci Poznańskiego Czerwca '56, członkowie Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego oraz pracownicy wielu instytucji.

Strony