Archiwum wydarzeń - Październik 2014

W październiku obchodzony jest Dzień Łącznościowca. Podczas spotkania z pracownikami Poczty Polskiej wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył im odznaczenia państwowe, resortowe oraz medale pamiątkowe.

Amazon - firma zajmująca się sprzedażą wysyłkową otworzyła dziś centrum logistyczne w podpoznańskich Sadach. Docelowo spółka zatrudni pod Poznaniem 2 tys. osób. W uroczystości otwarcia uczestniczył wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Komfortowe warunki pracy, ale też szybkość i możliwość pracy trzech inspektorów jednocześnie oferują zakupione ze środków wojewody wielkopolskiego Piotra Florka dwa nowe VW Craftery, które trafiły do Wielkopolskiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

27 października, w rocznicę podpisania tymczasowej ustawy o powszechnym obowiązku służby wojskowej, ustanowiony został dniem Terenowych Organów Administracji Wojskowej. Dziś w Poznaniu z udziałem wojewody wielkopolskiego Piotra Florka odbyły się uroczystości z okazji święta administracji wojskowej zorganizowane przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Poznaniu.

W 100. rocznicę urodzin Jana Karskiego - legendarnego emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego odbył się uroczysty koncert Orkiestry Filharmonii Poznańskiej „Niedokończona misja”. Solistą koncertu był pianista Filip Wojciechowski, dyrygował Łukasz Borowicz. Wśród zaproszonych gości obecny był wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

W Domu Żołnierza w Poznaniu odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Budowlanych 2014 zorganizowana przez Wielkopolską Izbę Budownictwa. Gościem spotkania był wojewoda wielkopolski Piotr Florek, który wręczył Złote i Srebrne Medale za Długoletnią Służbę wyróżnionym pracownikom Izby.

Dziś w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego z okazji II Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki otwarta została wystawa przygotowana w ramach Kolekcji Wrzesińskiej. Ekspozycje „Muzyka milczenia” i „Déjà vu” otworzył wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek spotkał się z Shpresą Kuretą - ambasador Albanii, która w tym roku rozpoczęła misję dyplomatyczną w Polsce. Ambasador pierwszy raz odwiedziła Poznań.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wraz z wielkopolskim kuratorem oświaty Elżbietą Walkowiak wręczyli nauczycielom odznaczenia państwowe, medale oraz nagrody. Ceremonia odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek zdecydował o umorzeniu postępowania administracyjnego w sprawie wydania zakazu przeprowadzenia imprezy masowej z udziałem publiczności na INEA Stadionie przy ul. Bułgarskiej 17 w Poznaniu podczas meczów piłki nożnej organizowanych przez KKS LECH Poznań.

Porozumienie w sprawie współdziałania w ramach systemu zarządzania kryzysowego województwa wielkopolskiego podpisali dziś wojewoda wielkopolski Piotr Florek i prezes ENEA Operator Michał Jarczyński.

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu rozpoczęli rok akademicki. Gościem inauguracji, która zbiegła się z obchodami 15-lecia działalności uczelni, był wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Podczas uroczystej akademii najbardziej zasłużonym pracownikom uczelni wręczone zostały Medale za Długoletnią Służbę.

Strony