Archiwum wydarzeń - Marzec 2015

Na mocy ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej wojewoda wielkopolski Piotr Florek powołał dziś Wojewódzką Radę do spraw Potrzeb Zdrowotnych. Do jej głównych zadań należeć będzie współpraca z wojewodą przy sporządzaniu regionalnej mapy potrzeb zdrowotnych, na podstawie której ustalane będą priorytety regionalnej polityki zdrowotnej.

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Nowym Tomyślu ma 70 lat. W uroczystościach jubileuszowych wzięła udział wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal.

Ponad trzydziestu Wielkopolan odebrało dziś odznaczenia państwowe z rąk wojewody Piotra Florka. Zasłużeni mieszkańcy województwa zostali uhonorowani między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Długoletnią Służbę.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w uroczystym posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego. Komisja, której współprzewodniczy minister Andrzej Halicki ma za zadanie wypracowywanie wspólnych stanowisk rządu i samorządu terytorialnego.

Wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal, dyrektor i zastępca dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego spotkali się z czterdziestoosobową grupą uczniów II LO w Poznaniu oraz ich kolegami ze szkół partnerskich z Hiszpanii, Norwegii, Niemiec i Holandii. Spotkanie to było częścią programu „Comenius Live!” realizowanego w ramach wielostronnego partnerstwa szkół i finansowanego przez Unię Europejską.

Wyjątkowo słoneczny pierwszy dzień wiosny był dobrym momentem do rozpoczęcia sezonu rowerowego. Tego dnia wojewoda wielkopolski Piotr Florek, wspólnie z Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji oraz Automobilklubem Wielkopolski zaprosił rowerzystów do miasteczka rowerowego, które stanęło na Placu Wolności w Poznaniu. Akcja pod hasłem "Skręć na bezpieczną ścieżkę" miała przypomnieć amatorom dwóch kółek, że ich bezpieczeństwo zależy w znacznej mierze od nich samych.

815 motyli pomalowali uczniowie i przedszkolaki z Małego i Motylego Wolontariatu w ramach obchodzonego już po raz trzeci Dnia Motyla - Dnia Wrażliwości. W wydarzeniu wzięła udział wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal.

„Edukacja to podróż” - to hasło tegorocznej edycji XIX Targów Edukacyjnych, które właśnie rozpoczęły się w Poznaniu. Organizatorzy przygotowali bogatą ofertę dla gimnazjalistów, uczniów szkół średnich i maturzystów. Imprezę otworzyła wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal.

Redakcja „Przeglądu Konińskiego” podsumowała XXXII edycję Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Regionu Konińskiego. Gratulacje zwycięzcom złożył wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal wzięła udział w uroczystości wręczenia zaświadczeń i nagród laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego w roku szkolnym 2014/2015.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w Zjeździe Przedstawicieli Członków Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski. Podczas dzisiejszego posiedzenia wyłonione zostały nowe władze organizacji. Podsumowano też ubiegłoroczne działania i wręczono statuetki laureatom konkursu „Lider wśród aktywnych 2014”. W kategorii Najbardziej Aktywna Gmina wyróżniono Gminę Opalenica a w kategorii Najbardziej Aktywny Powiat - Powiat Pilski.

W Żychlinie odbył się finał Wojewódzkiej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Gratulacje uczestnikom złożyła wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal.

Strony