Archiwum wydarzeń - Lipiec 2015

Wyzwania cyfrowe dla Wielkopolski

„Wyzwania cyfrowe dla Wielkopolski w kontekście nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020” - to tytuł konferencji, która odbyła się dziś w urzędzie wojewódzkim. Spotkanie otworzyła wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal. O celach i priorytetach dotyczących nowych projektów oraz kryteriów oceny mówił wiceminister Administracji i Cyfryzacji Bogdan Dombrowski.

Nowe Centrum Dystrybucyjne VGP

W Komornikach pod Poznaniem firma Volkswagen Group Polska uroczyście oddała do użytku nowoczesne centrum dystrybucyjne VGP. Gościem wydarzenia była wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal.

Wojewódzkie święto policji

Tegoroczne wojewódzkie obchody rocznicy powstania Policji Państwowej połączone zostały z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. W wydarzeniu wzięła udział wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal. Z okazji 96. powstania policji, funkcjonariusze odebrali odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Rośnie liczba gmin dotkniętych suszą

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek spotkał się z sołtysami, radnymi gminnymi i właścicielami gospodarstw z Chodowa w powiecie kolskim i przedstawił zasady korzystania z rządowej pomocy dla poszkodowanych przez suszę rolników.

Odznaczenie dla Miklosza Deki Czureji

Złotym Krzyżem Zasługi odznaczył dziś wojewoda wielkopolski Miklosza Deki Czureję. Romski wirtuoz skrzypiec uhonorowany został za zasługi w działalności na rzecz kultury Romów.  

Wzrost zagrożenia dopalaczami

W związku ze zwiększeniem liczby przypadków zatruć dopalaczami wojewoda wielkopolski Piotr Florek zwołał dziś naradę z udziałem szefów służb zaangażowanych w walkę z dystrybucją substancji psychoaktywnych. Przedstawione przez policję, sanepid, pogotowie ratunkowe i inspekcję handlową dane są alarmujące - tylko w dwa tygodnie lipca do szpitali w Wielkopolsce trafiła prawie setka osób.

Rozpoczęcie budowy w Kotuni

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w uroczystości rozpoczęcia budowy nowej hali produkcyjnej firmy HellermannTyton w Kotuni (gmina Słupca).

Promocja oficerska w COSSW w Kaliszu

260 funkcjonariuszy służby więziennej otrzymało stopień podporucznika podczas uroczystej promocji oficerskiej absolwentów, która odbyła się w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu

Reaktywacja Sądu w Ostrzeszowie

W Ostrzeszowie, po ponad dwóch latach przerwy, ponownie otwarto Sąd Rejonowy. W uroczystości jego reaktywacji wzięli udział między innymi minister sprawiedliwości Borys Budka, wojewoda wielkopolski Piotr Florek, minister Andżelika Możdżanowska, a także parlamentarzyści, władze powiatu oraz miasta.

Patrol Roku 2015

02-07-2015
Patrol Roku 2015

Najlepsi policjanci, zwycięzcy etapu wojewódzkiego konkursu „Patrol Roku 2015” odebrali dziś gratulacje i nagrody z rąk wojewody wielkopolskiego Piotra Florka, wielkopolskiego komendanta policji w Poznaniu Rafała Batkowskiego oraz przewodniczącego zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów Andrzeja Szarego.