Archiwum wydarzeń - Sierpień 2015

Nowa szkoła w Borowie

W szkole we wsi Borowo niedaleko Czempinia rozpoczęło dziś naukę blisko 70 dzieci z najmłodszych klas. Budynek został gruntownie wyremontowany. Ma nową salę gimnastyczną i nowocześnie wyposażoną pracownię komputerową. W uroczystości otwarcia szkoły wzięła udział wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal.

Podziękowanie za plony

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w XVII Wojewódzko - Archidiecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich, które odbyły się w Buku. Gospodarzami podziękowań dla rolników za ich całoroczny trud byli marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki, starosta poznański Jan Grabkowski oraz burmistrz Buku Stanisław Filipiak.

Samochód dla Państwowej Straży Łowieckiej w Kaliszu

Wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal wraz z Markiem Baumgartem wiceprezesem WFOŚiGW w Poznaniu przekazali dziś kluczyki do samochodu służbowego dla posterunku Państwowej Straży Łowieckiej w Kaliszu. Zakup auta sfinansował Wielkopolski Urząd Wojewódzki oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Nowy rok szkolny

60 tysięcy wielkopolskich pierwszoklasistów, z których prawie 70 procent to sześciolatki, rozpocznie 1 września nowy rok szkolny. O zmianach, nowościach i realizowanych projektach edukacyjnych opowiedział dziś wojewoda wielkopolski Piotr Florek i kurator oświaty Elżbieta Walkowiak.

Nowy szef WINB

27-08-2015
Nowy szef WINB

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył dziś akt powołania na stanowisko wielkopolskiego wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego Tomaszowi Buczkowskiemu, który od 31 sierpnia zastąpi odchodzącego na emeryturę Jerzego Witczaka.

Wystawa „Otwarte Zielone Wnętrze”

Do 7 września można oglądać w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim wystawę „Otwarte Zielone Wnętrze”, przygotowaną przez Środowiskowy Dom Samopomocy „Zielone Centrum”, prowadzony przez poznańskie „Stowarzyszenie Osób i Rodzin na Rzecz Zdrowia „Zrozumieć i Pomóc”, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarte Drzwi” z Poznania i Fundację Concordia. Wystawę otworzyła wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal.

Odznaczenia dla Wielkopolan

Blisko czterdziestu Wielkopolan odebrało dziś odznaczenia państwowe z rąk wojewody wielkopolskiego Piotra Florka. Zasłużeni mieszkańcy województwa uhonorowani zostali Krzyżem Wolności i Solidarności, Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Długoletnią Służbę, Medalami Opiekuna Miejsc Pamięci i Medalem „Pro Patria”.

Nowe pojazdy dla pogotowia energetycznego

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek oraz prezes Enei Operator Michał Jarczyński przekazali pracownikom posterunków energetycznych kluczyki do nowych samochodów, zakupionych przez spółkę dla pogotowia energetycznego. W tym roku firma zakupi do eksploatacji ponad 250 nowych pojazdów.

Dożynki w Robakowie

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w dożynkach gminy Kórnik, które zostały zorganizowane w Robakowie. Obrzęd dożynkowy przedstawił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej. Rolnicy, którzy przez wiele lat pracowali na roli odebrali nagrody i pamiątkowe srebrne monety „40 kórników” z rąk samorządowców.

Premier Ewa Kopacz z dwudniową wizytą w Wielkopolsce

Premier Ewa Kopacz złożyła wizytę w Wielkopolsce. Kalisz był pierwszym miastem na mapie regionu, który odwiedziła szefowa rządu. Głównym tematem rozmów były wyzwania związane z rynkiem pracy. Podczas dwudniowej wizyty Ewa Kopacza spotkała się z przedstawicielami różnych zawodów między innymi rzemieślnikami, hutnikami, górnikami i małymi przedsiębiorcami prowadzącymi własną działalność gospodarczą.

Ograniczenia w dostawach prądu dla przedsiębiorstw

Z powodu upałów zakłady pobierające zwykle dużo energii (powyżej 300 kW) muszą przełączyć się na pobór tylko niezbędnego minimum, by podtrzymać funkcjonowanie. W związku z zaistniałą sytuacją wojewoda wielkopolski uczestniczył dziś w wideokonferencji dotyczącej ograniczeń w dostawach energii, którą zwołała w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa premier Ewa Kopacz.

Rocznica Powstania Warszawskiego

W całym kraju uroczyście wspominano 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas poznańskich obchodów, kwiaty pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej złożyła wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal. Pamięć powstańców uczcili kombatanci, uczestnicy Powstania Warszawskiego, parlamentarzyści i samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, ludzie świata kultury i nauki, konsulowie honorowi, harcerze i młodzież oraz mieszkańcy Poznania.