Archiwum wydarzeń - Wrzesień 2015

76. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek złożył kwiaty pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej w rocznicę powstania konspiracyjnej Służby Zwycięstwu Polsce. Uczestnicy uroczystości uczcili pamięć bohaterów, dzięki którym udało się zachować w czasie okupacji ciągłość państwa.

Wojewoda wręczył odznaczenia państwowe

Zasłużeni Wielkopolanie odebrali dziś z rąk wojewody Piotra Florka odznaczenia państwowe. Uhonorowani zostali Krzyżami Wolności i Solidarności, Krzyżami Zasługi, Medalami za Długoletnią Służbę, Medalami za Zasługi dla Obronności Kraju i Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci.

Nowy zastępca komendanta policji

Zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu insp. Michał Domagalski przeszedł na emeryturę. Jego stanowisko i obowiązki przejął mł. insp. Konrad Chmielewski. Wojewoda wielkopolski Piotr Florek podziękował odchodzącemu komendantowi i serdecznie powitał jego następcę. 

25 lat pracy kapelana

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek uczestniczył w uroczystości 25. rocznicy posługi księdza prałata Stefana Komorowskiego, kapelana wielkopolskich policjantów. Podczas spotkania w gronie kadry kierowniczej policji, przedstawicieli związków zawodowych oraz duchowieństwa, podkreślano zasługi księdza prałata w sprawowaniu funkcji opiekuna duchownego oraz zaangażowanie podczas budowy Pomnika Pomordowanych Policjantów II RP Województwa Poznańskiego.

Medale za Długoletnią Służbę

Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę wręczyła dziś wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal blisko trzydziestu zasłużonym pracownikom Urzędów Skarbowych i Izba Skarbowych z województwa wielkopolskiego.

76. rocznica napaści wojsk sowieckich na Polskę

W Poznaniu odbyły się wojewódzkie uroczystości w 76. rocznicę napaści wojsk sowieckich na Polskę oraz obchody Dnia Sybiraka, które zorganizowane zostały przez wojewodę wielkopolskiego Piotra Florka.

Uruchomienie nowego terminala

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w uroczystości uruchomienia nowego terminala intermodalnego w Swarzędzu. Terminal będzie mógł obsługiwać 10 pociągów dziennie z naczepami intermodalnymi i kontenerami. Inwestycja została ukończona w rok po uroczystym podpisaniu aktu erekcyjnego, które odbyło się w obecności Willema Alexandra, króla Niderlandów i jego żony Maximy.

Zbiórka krwi dla Filipa

Na rynku w Kościanie zorganizowana została specjalna zbiórka krwi dla 8-miesięcznego Filipa, który urodził się z ciężką wadą serca. Podczas zbiórki można było zarejestrować się w Bazie Dawców Szpiku.

„Polaków zdrowia portret własny 2015”

Podczas jedenastej wizyty z cyklu „Polaków zdrowia portret własny 2015” minister zdrowia odwiedził województwo wielkopolskie. Debata, która odbyła się w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, była poświęcona przede wszystkim ortopedii i dostępności usług medycznych w tym regionie. W spotkaniu wzięła udział wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal.

Akcja edukacyjna dla kierowców

- Warto kłaść nacisk na edukację kierowców, bo zawsze przynosi ona wymierne efekty - tak wojewoda wielkopolski Piotr Florek podsumował dzisiejszą specjalną kontrolę, prowadzoną w Poznaniu przez funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, straży granicznej, wojewódzkiego inspektoratu transportu drogowego i izby celnej. Akcja miała zwrócić uwagę kierowców na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Nowa ustawa o petycjach

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek przyjął dziś petycję w sprawie umożliwienia finansowania budowy regionalnego stacjonarnego Hospicjum w Pile ze środków Unii Europejskiej. Podpisało ją ponad 6300 osób z 4 powiatów. To druga petycja złożona zgodnie z obowiązującą od 6 września Ustawą o petycjach. Wręczyli ją wojewodzie senator RP Mieczysław Augustyn i prezydent Piły Piotr Głowski.

Dożynki w Kluczewie

Wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal wzięła udział w dożynkach powiatowo-gminnych, które odbyły się w Kluczewie niedaleko Przemętu. Organizatorzy gościli między innymi przedstawicieli partnerskiego powiatu Dahme-Spreewald z Niemiec.

Strony