Archiwum wydarzeń - Październik 2015

Raport z działań służb w sprawie zatrucia ryb

Działania służb oraz inspekcji zaangażowanych w ustalenie przyczyn zatrucia ryb w Warcie przedstawiono podczas dzisiejszego posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem wojewody Piotra Florka. Inspektorzy weterynarii oraz ochrony środowiska nie wiążą incydentalnych przypadków odnalezienia martwych ptaków czy dzików w okolicach Warty z masowym zatruciem ryb, do którego doszło w ubiegłą sobotę.

Spotkanie z ambasadorem USA

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek spotkał się z ambasadorem USA w Polsce Paulem Jonesem. Podczas pierwszej wizyty w Poznaniu, amerykański dyplomata, miał okazję poznać bliżej specyfikę regionu, jej uwarunkowania, a także zakres dotychczasowej współpracy gospodarczej.

Medale w Dzień Edukacji Narodowej

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Marcinkowskiego wicewojewoda Dorota Kinal oraz wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Walkowiak wręczyły Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Dzień Edukacji Narodowej

Najlepsze życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty złożyła w dniu ich święta wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal. Podczas Dnia Edukacji Narodowej wicewojewoda wzięła udział w uroczystej akademii z okazji święta patrona szkoły w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie. Odwiedziła także Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

25-lecie NSZZ Policjantów

Wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal wzięła udział w wojewódzkich obchodach 25. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. W ramach uroczystości wicewojewoda złożyła kwiaty pod pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956 oraz pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru.

Jubileusz Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego

Wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal złożyła gratulacje wszystkim uczestnikom zjazdu sprawozdawczo-wyborczego wielkopolskiego oddziału Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego, obchodzącego w tym roku jubileusz 25-lecia swojej działalności. Z okazji rocznicy działalności, na ręce Zenona Wechmanna, prezesa ZWPOS Oddział Wielkopolska, wicewojewoda przekazała pamiątkowy medal Witolda Celichowskiego.

Wizyta ambasadorów Włoch i Finlandii

Ambasador Włoch, Alessandro De Pedys, który od roku pełni misję dyplomatyczną w Polsce, spotkał się z wicewojewodą wielkopolski Dorotą Kinal. Jednym z wiodących tematów rozmów była współpraca gospodarcza Włoch i Polski.

Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego

W Poznaniu rozpoczął się Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego. Gościem wydarzenia był wojewoda Piotr Florek.

Podsumowanie 8 lat pracy wojewody

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda wielkopolski Piotr Florek podsumował ostatnie dwie kadencje.

Upamiętniono pomordowanych

W Kościanie wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal uczestniczyła w uroczystości odsłonięcia pomnika upamiętniającego 3300 chorych zamordowanych przez niemieckich nazistów. Pomnik jest wyrazem pamięci o tysiącach osób różnych narodowości, wywiezionych na śmierć z kościańskiego szpitala w mobilnych komorach gazowych.

Nowy Rok Akademicki w Koninie

Nowy rok akademicki rozpoczęli studenci w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Świadkiem dokonania aktu immatrykulacji był wojewoda wielkopolski Piotr Florek, który podczas uroczystości wręczył Medale za Długoletnią Służbę najbardziej zasłużonym pracownikom uczelni.

Uniwersytet Przyrodniczy i Medyczny rozpoczął zajęcia

Nowy rok akademicki rozpoczęli dziś oficjalnie studenci na Uniwersytecie Przyrodniczym i Medycznym. W uroczystej inauguracji w Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego wziął udział wojewoda wielkopolski Piotr Florek, a z młodymi medykami spotkała się wicewojewoda Dorota Kinal.

Strony