Archiwum wydarzeń - Grudzień 2015

Kondukt żałobny na Polach Lednickich.

Tysiące osób żegnało zmarłego w ubiegłym tygodniu ojca Jana Górę. W ostatnim pożegnaniu dominikanina uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. List pożegnalny wystosowała premier Beata Szydło, a prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie ojca Jana Górę Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. Order w imieniu prezydenta przekazał podczas uroczystości pogrzebowych minister Andrzej Dera.

Pomnik Dowódcy Powstania Wielkopolskiego Generała Dowbora Muśnickiego.

W ramach trwających obchodów 97. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, w podpoznańskim Lusowie odsłonięty został pomnik generała Józefa Dowbora Muśnickiego. Gościem uroczystości był wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Uroczystości zainaugurował koncert w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych pod dyrekcją majora Pawła Joksa z solistką Francescą Crotti Muśnicki w kościele w Lusowie, gdzie odprawiona została msza w intencji ojczyzny z udziałem kompanii honorowej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza.

Prezydent RP składa kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Prezydent Andrzej Duda, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz organizacji kombatanckich oddali hołd poległym w Powstaniu Wielkopolskim przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Przód zabytkowego parowozu.

W rocznicę Powstania wokół Poznania przejechał pociąg forteczny „Twierdza”. Pasażerem pociągu retro, prowadzonego przez zabytkowy parowóz Ol49-59 z parowozowni w Wolsztynie był wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Skład ruszył z Dworca Letniego w asyście rekonstruktorów z Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia, którzy wcielili się w rolę powstańców wielkopolskich. Wojewodzie towarzyszył Tomasz Łęcki, dyrektor Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu.

Minister Obrony Narodowej wspólnie z wojewodą oddają hołd pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

W Poznaniu odbyły się główne uroczystości w 97. rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oddał hołd bohaterom składając kwiaty przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich. Wieniec w imieniu prezes rady ministrów Beaty Szydło złożył minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. List od prezydenta Andrzeja Dudy odczytał minister Andrzej Dera. Uczestników udanego wielkopolskiego zrywu niepodległościowego uczczono apelem pamięci i mszą świętą w intencji ojczyzny. Podczas przemarszu z poznańskiej Fary kwiaty złożono pod tablicami upamiętniającymi uczestników Powstania Wielkopolskiego.

Opłatki leżą na stole. W dali paląca się świeca.

Wojewoda Zbigniew Hoffmann w przededniu Wigilii spotkał się z wielkopolskimi strażakami i policjantami. Podczas spotkania świątecznego w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu wojewoda podzielił się opłatkiem z wielkopolskimi strażakami, dla których był to czas na wymianę bożonarodzeniowych życzeń i podsumowanie całorocznych działań.

Dokumentacja dotycząca budowy Gazociągu Lwówek-Odolanów Etap I.

Blisko 160 kilometrów gazociągu wysokiego ciśnienia powstanie na odcinku Lwówek-Odolanów. Dziś wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisał pozwolenie na budowę dla tej ważnej z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego inwestycji.

Wojewoda wręcza wyróżnionej osobie nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

Ponad dwudziestu nauczycieli i dyrektorów szkół z Wielkopolski otrzymało dziś z rąk wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna nagrody Ministra Edukacji Narodowej. - Jesteście państwo elitą wśród nauczycieli, którzy wzorowo realizują swoje zadania w codziennej pracy z uczniami - mówił wojewoda gratulując przyznanych nagród. Słowa podziękowania do pedagogów i dyrektorów z całego kraju skierowała również minister edukacji narodowej Anna Zalewska, podczas transmitowanej na żywo uroczystości wręczenia nagród w Warszawie.

Logo drużyny Lecha Poznań

Życzenia świąteczne i noworoczne złożył piłkarzom, kibicom i sympatykom poznańskiej drużyny Lecha Poznań prezes Jacek Rutkowski. Dzieląc się opłatkiem, życzenia dalszych sukcesów sportowych przekazał także wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. W spotkaniu przy wigilijnym stole, zorganizowanym przez władze klubu wzięło udział blisko 300 osób. Obecni byli piłkarze, kadra trenerska, laureaci Złotej Dziewięćdziesiątki KKS Lech, sponsorzy i dziennikarze.

Wojewoda z rąk harcerzy odbiera Betlejemskie Światełko Pokoju.

13 grudnia rozpoczęła się wędrówka po Polsce Betlejemskiego Światła Pokoju. Dziś podczas spotkania świątecznego w urzędzie z rąk poznańskich harcerzy odebrał je wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Tegoroczne hasło światła „Zauważ człowieka” ma uwrażliwiać na potrzeby innych ludzi i pomóc odnaleźć tych, którzy potrzebują wsparcia. Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest przez skautów i harcerzy do Polski już od 25 lat.

Wojewoda Hoffmann z zastępcą WIOŚ i dyrektorem WBiZK udzielają informacji dziennikarzom.

Dzisiaj na briefingu wojewody Zbigniewa Hoffmanna wielkopolski wojewódzki inspektor ochrony środowiska Zdzisław Krajewski i jego zastępca Hanna Kończal przestawili aktualny stan działań Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w sprawie masowego śnięcia ryb na Warcie, które miało miejsce w dniu 24 października br.

Plakat dotyczący 34. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w uroczystościach w 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Obchody w Poznaniu rozpoczęło złożenie kwiatów pod pomnikiem księdza Jerzego Popiełuszki oraz tablicami Wojciecha Cieślewicza, Piotra Majchrzaka i ojca Honoriusza Kowalczyka. Msza święta w intencji ofiar stanu wojennego odprawiona została w kościele ojców Dominikanów, w którego krużgankach znajduje się pamiątkowa tablica.

Strony