Archiwum wydarzeń - Styczeń 2017

Wojewoda podczas narady.

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się dziś narada wojewodów. W spotkaniu z premier Beatą Szydło, ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem, ministrami infrastruktury i budownictwa, zdrowia oraz sekretarzami stanu w ministerstwie rozwoju, MSWiA uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Wojewoda oraz uczestnicy konferencji oglądają prezentację.

Modernizacja niebezpiecznych przejść dla pieszych, współpraca mieszkańców z dzielnicowymi, walka z dopalaczami. To tylko niektóre z inicjatyw, które mogą uzyskać dofinansowanie w ramach rządowego Programu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu do 10 lutego potrwa nabór projektów.

Głos zabiera wicewojewoda.

W siedzibie ostrowskiego „nKlub - Sztuka i Edukacja” odbyła się debata poświęcona wdrażaniu reformy oświatowej. Spotkanie odbyło się z inicjatywy senatora RP Łukasza Mikołajczyka, posła na Sejm RP Tomasza Ławniczaka, wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg oraz wielkopolskiego kuratora oświaty Elżbiety Leszczyńskiej.

Skan listu.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann skierował życzenia do pracowników publicznych służb zatrudnienia.

Głos zabiera wicewojewoda.

Warto inwestować w małe szkoły - do takiego podejścia zachęcali dziś uczestnicy konferencji dla samorządowców, którą otworzyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Debata „Małe szkoły w systemie edukacji” zorganizowana została przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu i przy współpracy z Wydziałem Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wojewoda patrzy na fragment wystawy.

„Polsce, Ojczyźnie mojej i sprawie całego Narodu Polskiego zawsze i wszędzie służyć będę” - to tytuł wystawy fotograficznej zaczerpnięty z roty przysięgi składanej dokładnie 98 lat temu przez Armię Wielkopolską i generała Józefa Dowbor Muśnickiego. Od dziś wielkoformatowe zdjęcia autorstwa poznańskiego fotografa Kazimierza Grygiera, dokumentujące to historyczne wydarzenie, można oglądać na Placu Wolności w Poznaniu.

Głos zabiera wojewoda.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann gościł przedstawicieli korpusu konsularnego podczas dorocznego spotkania noworocznego. Wraz z wicewojewodą Marleną Maląg i dyrektorem generalnym Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Jackiem Woźniakiem podziękował dyplomatom za doskonałą współpracę i podsumował minione miesiące.

Wicewojewoda wręcza odznaczenie.

Z okazji Światowego Dnia Celnictwa wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wręczyła odznaczenia funkcjonariuszom celnym z poznańskiej Izby Celnej. Gratulując medali i awansów, wicewojewoda złożyła podziękowania za zaangażowanie w codzienną służbę, odpowiedzialną i rzetelną pracę oraz czas poświęcony obowiązkom służbowym.

Komendant omawia działalność straży.

Poznańska Państwowa Straż Łowiecka podsumowała kolejny rok funkcjonowania. W spotkaniu uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg oraz przedstawiciele policji i straży rybackiej. Narada była okazją do dokonania oceny zeszłorocznej pracy, przedstawienia aktywności i efektywności działań jednostki oraz zakresu współpracy z innymi służbami mundurowymi.

Członkowie Rady Rodziny obradują.

W sali Marcinkowskiego w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie członków Rady Rodziny. Posiedzenie prowadziła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Wicewojewoda odczytuje list Prezesa Rady Ministrów.

W ramach tegorocznego Święta Powiatu Kaliskiego odbyła się uroczystość nadania praw miejskich dla Opatówka. W wydarzeniu uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. List do uczestników uroczystości wystosowała premier Beata Szydło.

Ambasador Holandii wpisuje się do pamiątkowej księgi.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann spotkał się z goszczącym w Poznaniu ambasadorem Królestwa Niderlandów Ronaldem van Dartelem. Dyplomata dzielił się z wojewodą holenderskimi doświadczeniami gospodarczymi i zainteresował się sferą współpracy międzynarodowej, rolnictwa i transportu w Polsce.

Strony